V Cyranovi se po boku Michala Dlouhého nově představuje Malvína Pachlová

Divadelní léto pod plzeňským nebem nabídne v pátek 16. 7. ve 20.30 obnovenou premiéru Cyrana, jedné z nejúspěšnějších inscenací v historii festivalu.

weby na míru UNIWEB

Cyrano s vynikajícím Michalem Dlouhým v titulní roli měl na Divadelním létě premiéru v roce 2018 a hrál se i o rok později. Obnovená premiéra se uskuteční na scéně U Zvonu, do 20. 7. pak budou následovat čtyři reprízy. V roli Roxany se nově představí Malvína Pachlová. Pokračuje i doprovodný program, který na závěr festivalu nabídne autorskou inscenaci s názvem Slyšíš mě?, která na Divadelním létě vzniká v rámci rezidenčního pobytu studentů HAMU a souboru BodyVoiceBand v režii Jaroslavy Šiktancové.

Vstupenky na inscenace Cyrano a Slyšíš mě? jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut a také na místě v pokladně U Zvonu, vždy v den představení od 19 hodin.

V titulní roli Cyrana se na Divadelní léto vrací herec Michal Dlouhý. „Byl jsem trochu překvapený, když jsem se dozvěděl, že se Cyrano bude hrát znovu, protože jsme se s ním před dvěma roky rozloučili. Nicméně jsem zavolal všem svým kamarádům a kolegům ze Cyrana, abych se dozvěděl, jestli do toho chtějí jít. A všichni jednohlasně mi řekli, že určitě ano!“ uvedl Michal Dlouhý.

Roli Cyranovy krásné sestřenice Roxany režisér Ivan Řezáč svěřil Malvíně Pachlové, která zastoupí herečku Divadla J. K. Tyla Andreu Mohylovou, zaneprázdněnou mateřskými povinnostmi. Tvář Malvíny Pachlové dobře znají fanoušci televizních seriálů (Ulice, Sestřičky a další), návštěvníci Divadelního léta si ji pamatují z inscenace Lhář, která se hrála v letech 2014 a 2015.

Kromě Malvíny Pachlové zůstává původní obsazení Cyrana beze změn, na plzeňskou letní scénu se vrací Kamil Halbich, Miloslav Tichý, Jiří Maryško, Jan Jankovský, Bronislav Kotiš nebo Antonín Procházka ml. Chybět nebudou ani herečky a herci plzeňských divadel – Jana Kubátová, Klára Krejsová, Jaroslav Matějka, Marek Mikulášek a Adam Rezner z Divadla J. K. Tyla, Petr Borovský z Divadla Alfa a další.

Pátek 16. 7. je i závěrečným dnem 5. ročníku příměstského tábora Divadelního léta. Mladí účastníci předvedou ukázky své práce od 17 hodin, inspirací jim letos bylo dílo Williama Shakespeara.

Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem podporují město Plzeň a Plzeňský kraj.

Divadelní léto pod plzeňským nebem
14. ročník 2021, scéna U Zvonu, Plzeň
 

Program (změna vyhrazena)
Romeo a Julie (premiéra 26. 6. 2021, reprízy 28. 6. – 4. 7., 6. - 8. 7.)
Spolek Kašpar
Režie: Jakub Špalek, hrají: Daniel Pivoda Ondráček, Tereza Slámová, Jan Zadražil, Eva Elsnerová, Miloslav Tichý, František Kreuzmann, Štěpán Coufal a Kristián Stolařík.

Cyrano (obnovená premiéra: 16. 7. 2021, reprízy: 17. 7. – 20. 7.)
Režie: Ivan Řezáč, hudba: Jan Maxián, hrají: Michal Dlouhý, Malvína Pachlová, Miloslav Tichý, Kamil Halbich, Jiří Maryško, Klára Krejsová, Jana Kubátová, Jan Jankovský, Bronislav Kotiš, Antonín Procházka ml., Marek Mikulášek, Petr Borovský, Jaroslav Matějka, Adam Rezner, Jiří Kout, Jindřich Kout a František Šimánek.

Doprovodný program:

Poslední zrnko písku (obnovená premiéra 12. 6. 2021, repríza 13. 6.)
Činohra 16-20
Režie: Aminata Keita, scénář: Aminata Keita, Jaroslav Jurečka a kol., hrají: Jessica Bechyňová, Zuzana Černá, Kryštof Dvořáček, Michael Goldschmid, Jakub Svojanovský, Eliška Zbranková.

Jsme muzikál! (14. 6. 2021)
Hity z minulého, současného i budoucího repertoáru muzikálu Divadla J. K. Tyla a možná i něco navíc! Příjemným večerem pod otevřeným nebem provede šéf muzikálového souboru DJKT Lumír Olšovský.

Slam Poetry All Stars (11. 7. 2021)
Slam poetry na divadelních prknech pod širým nebem s hvězdami české scény.

Slyšíš mě? (premiéra: 26. 7. 2021, repríza: 27. 7. byla z technických důvodů zrušena)
BodyVoiceBand, KND HAMU
Autoři: Jaroslava Šiktancová, Eliška Vavříková a Dušan Navařík, režie: Jaroslava Šiktancová a Eliška Vavříková, performeři: Arman Kupelyan, Natálie Podešvová, Katarína Hudačková, Omar Torrico Real, Marek Mikulášek a Vojtěch Bartoš.

Fotogalerie
NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
uniweb weby