V Domově Radost se slavnostně oblékli do modré barvy komunikace

I v tomto roce se Domov Radost zapojil do celosvětové iniciativy "Light It Up Blue" na podporu lidí s autismem, u příležitosti Světového dne porozumění autismu, který již tradičně připadá na 2. dubna. Barvou tohoto dne je modrá, jelikož je také často označována za barvu komunikace.

SEO UNIWEB

Na „modrý den“ se klienti Domova Radost v Merklíně vždy moc těší a s nadšením připravují. S pomocí pracovníků vybarvili své domácnosti do modra a tak v sobotu odpoledne nic nebránilo tomu, aby oslava propukla naplno. Všichni klienti se symbolicky oblékli do modrých triček a vrhli se na odpoledne plné zábavy a her. Program odstartovala diskotéka v modrém, na kterou navázalo soutěžení v rozličných disciplínách. Klienti i pracovníci domova se utkali například v tradičním skákání v pytli či přetahování lanem. Velký úspěch a další napínavé chvíle plné povzbuzování přineslo přenášení pingpongového míčku na lžíci a hod míčků na plechovky. Někteří vyzkoušeli téměř všechny disciplíny a někdo byl naopak spokojen pouze se sledováním soutěžních klání. Jedno však bylo pro všechny účastníky „modré oslavy“ společné. Na závěr všichni bez výjimky získali ocenění v podobě zlaté sladké medaile.

Autismus je jednou z nejzávažnějších poruch mentálního vývoje u dětí, vrozená, nevyléčitelná, vývojová porucha některých mozkových funkcí, v níž hraje velkou roli dědičnost. Projevuje se již v raném dětství, dítě nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. Největší potíže tito lidé mají s komunikací, sociální adaptací a představivostí. Žijí často ve svém vlastním světě, kam nikoho nepustí a nejsou schopni navázat přátelské vztahy. Ve škole se projevují jako neukáznění, nezvladatelní, nezařaditelní a věčně rušící jedinci. V dospělosti pak mohou být pedanští, samotářští, uzavření, s neobvyklými projevy a zájmy.

Velká část klientů Domova Radost jsou osoby s poruchou autistického spektra v kombinaci s mentálním postižením tzv. nízkofunkčním autismem. Na Radosti sdílejí své bydlení s lidmi se středně těžkým a těžkým mentálním postižením.


weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb