V pátek startuje Rallye Šumava, policisté upozorňují na uzavírky

Policisté řidičům doporučují, aby dodržovali pravidla silničního provozu a respektovali dopravní značení.

weby na míru UNIWEB

Ve dnech 6. až 8. května 2022 se zejména na Klatovsku uskuteční tři automobilové soutěže: 56. ročník Rallye Šumava Klatovy, 30. ročník Historic Vltava Rallye a 7. ročník Rallye Šumava Legend.

"Upozorňujeme řidiče a návštěvníky soutěží, že na některých komunikacích bude vyloučen nebo částečně omezen provoz, před i v průběhu rychlostních zkoušek.Pokud budete v uvedených dnech projíždět místy, kde probíhají rychlostní zkoušky, zjistěte si přesnou dobu uzavření a naplánujte si objízdnou trasu," říká mluvčí klatovských policistů Dana Ladmanová.

Řidičům i chodcům připomíná, že při automobilových soutěžích a zejména při rychlostních zkouškách – je nezbytností dodržovat pokyny pořadatelů a respektovat dopravní značení.

Rychlostní úseky jsou zřetelně vyznačené a při sledování závodů chodci nesmí vstupovat na nebezpečná místa ani do zakázaných prostor.

Při rychlostních zkouškách se nepohybujte po trati a nepřebíhejte vozovky! 


DOHLED NAD SILNIČNÍM PROVOZEM

Policisté budou v průběhu soutěží ve zvýšené míře dohlížet na dodržování pravidel silničního provozu i veřejný pořádek.

Při rallye řidiči přejíždějí mezi jednotlivými úseky rychlostních zkoušek, někteří  napodobují účastníky soutěží a porušují dopravní předpisy například:
 nedbají  dodržování stanovené rychlosti,
 předjíždějí na nepřehledných místech,
v mnoha případech přeceňují své možnosti a schopnosti.

Řidiči, kteří takto riskují, porušují zákon o provozu na pozemních komunikacích a především ohrožují ostatní účastníky provozu.    

Krádeže věcí - preventivní rady:

Zaparkujte svá motorová vozidla na vyhrazených místech. Před opuštěním vozidla zkontrolujte uzamčení a uvnitř nezanechávejte na viditelných místech cenné věci.

Buďte obezřetní i před pachateli kapesních krádeží. Pokud nechcete být okradeni, tak tašku nebo kabelku držte u těla. Peníze a platební karty ukládejte uvnitř obleku. Věnujte pozornost bezprostřednímu okolí a mějte své věci stále pod kontrolou.
NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Gospel

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby