Vegetační klid využívají v Plzni k úpravě keřů, řezy čekají i stromy

Keře plné odpadků od bezdomovců trápily obyvatele zadních Skvrňan. Na jejich podnět proto třetí městský obvod dřeviny prořezal. Prostor se tak mohl uklidit a došlo také k jeho prosvětlení.

Cílená propagace v Plzni

Zahradnické práce ale probíhají v současném období vegetačního klidu i jinde.

Na keřových skupinách se nyní pracuje převážně v sídlištích. Jedná se o jejich ořez nebo případné zmlazení kvůli bezpečnosti, rozhledovým podmínkám nebo estetickým vlastnostem. Dále třetí městský obvod zajišťuje výhrab listí a úklid odpadků. „Tyto práce jsou prováděné na základě žádostí jednotlivých SVJ, podnětů Městské policie a případně místního šetření. V současné době tyto práce probíhají zejména v oblasti Skvrňany a Bory,“ uvádí starosta centrálního obvodu David Procházka.

Na Skvrňanech se ořezávalo se zejména v ulicích Vojanova, Macháčkova, K. Steinera, Lábkova, Křimická, Na Okraji a také v oblasti Bory v ulicích Karla Vokáče, Tomanova, Čermákova, Skupova, Mandlova či Heyrovského.

„V letošním roce plánujeme také několik rekonstrukcí zeleně, které přispějí k větší atraktivitě daných míst díky zpřehlednění lokalit a nové výsadbě kvetoucích keřů, trvalek či cibulovin,“ doplňuje starosta. Rekonstrukce se chystá v ulici Budilova, Schwarzova u 2. základní školy, v ulici Anglické nábřeží pod Komerční bankou, na náměstí T. G. Masaryka a ve vnitrobloku Baarova – Skupova.

Do konce března přibude do ulice v Bezovce nový strom. Platan javorolistý doplní uliční stromořadí. Některé stromy ve třetím obvodu čeká takzvaný hlavový řez. Ten se provádí v ulicích Hroznová, Ovocná, Chvojová, Přeštická, Lukavická, Tělocvičná, Antonína Uxy, Máchova, nám. Českých bratří, Raisova, Žižkova, V Bezovce, Bolzanova, Zikmunda Wintra, Družstevní, Na Belánce, Vinohradská, Politických vězňů a dalších.

Případné další náměty, připomínky, poznatky a podněty, které souvisí s prováděnými úklidy nebo péčí o zeleň, můžete posílat na uklidmo3@plzen.eu a zelenmo3@plzen.eu nebo prostřednictvím aplikace PlzniTo.

Fotogalerie
The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka