Benefiční aukce vynesla kostelu U Ježíška 20 tisíc korun

Devět vydražených děl z 21 nabízených a výtěžek 19 500 Kč, takový je výsledek druhé benefiční aukce v kostelíku U Ježíška, která se uskutečnila v pondělí 22. září 2014. Za nejvyšší částku se prodala desková malba studentky SSUPŠ Zámeček Magdaleny Dryjové s námětem zátiší s ovocem. Nový majitel za ni...

Jarní servisní akce AUTO CB

Devět vydražených děl z 21 nabízených a výtěžek 19 500 Kč, takový je výsledek druhé benefiční aukce v kostelíku U Ježíška, která se uskutečnila v pondělí 22. září 2014. Za nejvyšší částku se prodala desková malba studentky SSUPŠ Zámeček Magdaleny Dryjové s námětem zátiší s ovocem. Nový majitel za ni zaplatil 5 tisíc korun, tedy jeden a půl tisíce nad vyvolávací cenu. Nejúspěšnějším autorem se stala Jana Vacková, která poskytla tři litografie a všechny se prodaly. Největší boj dražitelů se strhl o perokresbu Václava Englera Dívka s květinami ve vlasech. Stejně jako loni se doslova zaprášilo i po deskových malbách studentů Zámečku.
„Výtěžek z aukce nás opět potěšil. V současné době probíhá restaurace kůru, kam se vrátí původní varhany ze druhé poloviny 17. století. Doufáme, že se nám podaří je sem vrátit do konce roku. Rádi bychom pozvali lidi k Ježíškovi na adventní varhanní koncert,“ říká architekt Jan Soukup ze Sdružení pro obnovu památek v Rokycanech a okolí, které se o kostelík stará.
Organizátorům se sešly kresby, malby, grafiky, fotografie a dalších výtvarná díla ve vyvolávacích cenách od tří set korun po pět tisíc. Jejich autory byli studenti SSUPŠ Zámeček a členové Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti. Nevydražená díla zůstanou ještě dva týdny k dispozici pro ty, kdo se nemohli aukce zúčastnit. Koupit si je mohou minimálně za vyvolávací cenu. Prohlédnout si je lidé mohou na facebookovém profilu kostela.
Výtěžek ze všech akcí, které se v kostelíku U Ježíška konají, je určen na jeho opravu.
Bližší informace o všech akcích a aktivitách naleznete na www.kostelujeziska.cz a www.facebook.com/kostelujeziska.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 23.09.2014 14:12

0 +

ČNSO studio

Hlavní zprávy

ČEZ - Čistá energie zítřka