Divadelní léto zahajuje doprovodný program a přidává Cyrana

11. ročník festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem se bude odehrávat především v červenci.

weby uniweb zprávy

Už teď se ale začíná stavět v Proluce v Křižíkových sadech open air scéna pro více než 400 diváků. První festivalové představení tu bude k vidění už v pondělí 18. června. V rámci doprovodného programu Divadelní léto tradičně spojilo síly s festivalem TANEC PRAHA a na své jeviště pozvalo představení Pojďme na tanec!
Hlavní inscenací letošního Divadelního léta je Cyrano s Michalem Dlouhým v titulní roli. Vstupenky z předprodeje rychle mizí, a proto se organizátoři rozhodli přidat ke stávající premiéře a jedenácti reprízám ještě jedno představení v termínu 18. července.

V Proluce se v červenci odehrají i reprízy loňské úspěšné tragikomedie Akvabely a v rámci doprovodného programu Open Air Slam a Improzápas. Závěr Divadelního léta bude 28. července patřit Festivalu hereckých kapel.

„Tušili jsme, že zájem o inscenaci Cyrano s Michalem Dlouhým a v režii plzeňského rodáka Ivana Řezáče bude velký, už teď ale předčil naše očekávání. Vyprodáno je více než 70% vstupenek. Rádi bychom umožnili všem, aby se na ně dostalo, přidáváme proto představení v termínu 18. července,“ říká Marcela Mašínová, ředitelka Divadelního léta. Představení Cyrana 18. července bylo spuštěno do prodeje v pátek 15. 6. v 15 hodin prostřednictvím sítě GoOut.

11. ročník Divadelního léta zahájí představení Pojďme na tanec! ve spolupráci s mezinárodním festivalem současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA, který letos slaví jubilejních 30 let. V Plzni se bude konat již po desáté a s Divadelním létem dlouhodobě spolupracuje. Během celého měsíce června nabídne TANEC PRAHA české i zahraniční produkce, na veřejných prostranstvích i uvnitř. V inscenaci Pojďme na tanec! od režisérky Petry Tejnorové a skupiny VerTeDance diváci obdrží návod na to, jak pochopit a ,,překonat strach“ z abstraktního umění jako je tanec.

Pojďme na tanec!
pondělí 18. června, 20:30, Proluka v Křižíkových sadech, vstupné 190 Kč
Režie: Petra Tejnorová
Tvorba, tanec: Tereza Ondrová, Helena Arenbergerová, Helena Araújo, Halka Třešňáková, Martin Talaga
Produkce: VerTeDance, danceWATCH / Karolína Hejnová
Dá se tak abstraktní umění, jako je tanec, vysvětlit? A dá se vysvětlit třeba rovnou tancem? Petra Tejnorová, režisérka, která setrvale překračuje žánry a ve své tvorbě hledá vždy to nejlepší médium na vystižení svého tématu, se spojila se skupinou VerTeDance – a vznikl „stručný manuál pro vystrašené diváky“.

Divadelní léto je největším open air divadelním festivalem v Plzeňském kraji a jeho návštěvnost se ustálila na osmi tisících diváků. Letos potrvá od 18. června do 28. července.

Divadelní léto pod plzeňským nebem
11. ročník
Proluka v Křižíkových sadech, Plzeň, začátky představení ve 20:30

Cyrano
režie: Ivan Řezáč
hrají: Michal Dlouhý, Andrea Mohylová, Miloslav Tichý, Kamil Halbich a další
premiéra: 30. 6.
reprízy: 2.7., 3.7., 4.7., 8.7., 9.7., 10.7., 11.7., 12.7., 15. 7., 16. 7., 17. 7., 18. 7.

Akvabely
režie: Vilém Dubnička
hrají: Bronislav Kotiš, Zdeněk Rohlíček, Michal Štěrba a další
reprízy: 22.7., 23. 7., 24. 7., 25. 7.

Festival hereckých kapel
28. 7. od 14 hodin

Doprovodný program:
Pojďme na tanec! (TANEC PRAHA)
18. 6.

Improzápas – dobrodružství divadelní improvizace
14. 7.

Open Air Slam
19. 7.


www.divadelnileto.cz
www.facebook.com/divadelniletoKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
rej2018

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb