Iluze - dojemné i humorné bilancování manželských párů

1

divadlo j. k. tyla, nové divadlo, malá scéna, činohra, premiéra, djkt


Čtveřice oblíbených plzeňských herců se brzy představí v hořké komedii nazvané Iluze, premiéra se odehraje 1. dubna na Malé scéně DJKT.

Dva manželské páry, které bilancují své celoživotní peripetie se vztahy, láskou a vzájemným porozuměním, hrají Jana Kubátová, KamilaŠmejkalová, Michal Štěrba a Pavel Neškudla. Vůbec poprvé se tak na repertoáru Divadla J. K. Tyla objeví hra Ivana Vyrypajeva, který je hvězdou současného ruského dramatu a jehož hry se s úspěchem hrají na českých i světových jevištích. Filmový a divadelní režisér, herec a dramatik Ivan Vyrypajev, je zástupcem divadelního hnutí Novaja drama, usilující o zpracování aktuálních témat současným divadelním jazykem. Vyrypajev je nejen úspěšným dramatikem (zájem vzbudila např. jeho hra Kyslík), ceněna je také jeho filmová tvorba, např. snímek Euforie byl uveden na mezinárodních filmových festivalech v Cannnes, v Benátkách nebo v Karlových Varech. Jeho hry, stejně jako jeho filmy, vynikají silným příběhem, bohatou představivostí, snovými obrazy a také černým humorem, který stále znovu a znovu zabraňuje nástupu sentimentu. Text Iluzí je fascinující a zároveň herecky náročný svou formou, která neustále osciluje mezi ztotožněním se spostavou a hodnotícím odstupem.

Bohaté zkušenosti s interpretací současných textů uplatní mladé režijní duo Kristýna Kosová a Adam Svozil. Za režii inscenace Rituální vražda George Mastromase, kterou mohli Plzeňané vidět na Mezinárodním festivalu Divadlo, získali Cenu Marka Ravenhilla, udílenou Centrem současné dramatiky.

Premiéra 1. dubna 2017 na Malé scéně DJKT. Nejbližší reprízy 12. a 18. dubna 2017.

www.djkt.eu

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Opište kontrolní kód

Související

Divadlo J. K. Tyla tvoří čtyři umělecké soubory, které produkují zhruba 600 činoherních, operních, operetních, muzikálových a baletních představení ročně. Tituly tvořící páteř repertoáru světových divadelních scén jsou střídány původními novinkami a českými premiérami her zahraničních autorů. Kromě toho pokračuje Divadlo J. K. Tyla také v uvádění operních, symfonických, operetních i muzikálových koncertů a rozvíjí tradici nedělních koncertních matiné.

Nejčtenější
Nejhodnocenější
česká síť_barter