Plzeň chce účinněji bojovat s extremismem

Město Plzeň se na základě současné situace v oblasti extremistických hrozeb rozhodlo, že se začne více věnovat problematice extremistických projevů na území města. Prvním krokem bylo zřízení skupiny expertů pod Odborem bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně. Tato skupina je k disp...

Cílená propagace v Plzni

Město Plzeň se na základě současné situace v oblasti extremistických hrozeb rozhodlo, že se začne více věnovat problematice extremistických projevů na území města. Prvním krokem bylo zřízení skupiny expertů pod Odborem bezpečnosti a prevence kriminality Magistrátu města Plzně. Tato skupina je k dispozici pro odborné zhodnocení všech oznámení o plánovaných shromážděních, kde bude důvodná obava, že by mohl být porušen zákon. Tým na podkladě zadání od Odboru bezpečnosti a prevence kriminality v zákonné lhůtě vypracuje stanovisko k předmětnému oznámení shromáždění ze všech hledisek (právní, historické, politologické), které bude následně Odborem bezpečnosti předáno městskému úřadu, kde svolavatel shromáždění oznámil.
V případě, že se správní orgán rozhodne takové shromáždění zakázat, bude mít v ruce materiál zpracovaný experty na tuto problematiku a jeho odůvodnění bude mít větší šanci při případném soudním přezkumu.

Dalším krokem k efektivnímu boji s extremistickými projevy bylo pracovní jednání na téma „Možnosti samosprávy při řešení politického extremismu“, které se ve středu konalo v Zastupitelském sále plzeňské radnice a bylo určeno pro zástupce samospráv, městských úřadů, Policie ČR, městské policie, soudů, státních zastupitelství a dalších institucí, které oblast extremistických hrozeb řeší. Na jednání vystoupil jako zástupce města Plzeň radní pro oblast bezpečnosti Karel Paleček. „Rozebírali jsme praktické zkušenosti z posledního pochodu pravicových extremistů ze dne 14. 3. 2009 a vysvětlovali jsme si smysl nového expertního týmu“. Svůj příspěvek přednesli zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, ve kterém se zaměřili na jejich zkušenosti při přezkumu účelu oznamovaných shromáždění. Se svými zkušenostmi se s přítomnými podělili zástupci Ministerstva vnitra, Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, jehož ředitel Robert Šlachta byl přítomen, soudní znalci z oboru práva shromažďovacího a extremismu, zástupci akademické obce a nevládních organizací. Semináře se zúčastnil i náměstek policejního prezidenta Jiří Houba. Smyslem celého jednání bylo jasné vymezení kompetencí a spolupráce v boji proti extremismu a získání nových zkušeností a informací.





The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
05.06.2009 15:29



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka