Plzeň s Pospíšilem přehrála Budějovice

Hokejisté HC Lasselsbergeru Plzeň včera večer nastoupili ve třetím kole Tipsport extraligy proti zatím poslednímu celku tabulky HC České Budějovice. A na diváky čekalo hned několik překvapení. Tím největším byl start Davida Pospíšila, který přišel na poslední chvíli na hostování z Pardubic.

Kdo přišel na zimní stadion, divil se poprvé, když viděl, že na místě pravého křídla druhého úroku hraje obránce Jiří Dobrovolný. Trenéři Čada a Přerost totiž museli míchat sestavou po zranění Dušanan Andrašovského. Další údiv přišel poté, co se divák zaměřil na složení třetího útoku. Na levém křídle totiž nastoupil pardubický útočník David Pospíšil, jehož hostování v Plzni bylo včera dojednáno. A potřetí se fanoušek divil, když viděl, jakou hru od druhé třetiny Plzeňští předváděli. Namísto jasného přehrání Budějovic, které se zatím stydí za prázdné bodové konto, se Plzeňáci bránili a na konci zápasu si zhluboka oddechli. Ale jak šly minuty. Ve třetí minutě se o první vzruch postaral čtvrtý útok Plzně a Důras nastřelil tyč. Gól přišel o minutu později. To Plzeňští hráli přesilovku, Hanzlík nahodil puk a dobře postavený Josef Straka už si poradil. 1:0.Když ve 14. minutě přišla krásná spolupráce tria Pospíšil, Vostřák a Hurta a posledně jmenovaný zakončil, nic nenasvědčovalo tomu, že přijde zlom a domácí se budou o body strachovat. Ale stalo se.Vyloučení Hurtaje potrestal na konci první třetiny budějovický obránce Jindra a Budějovice chytily vítr d plachet. Druhou třetinu byly lepší, ale proti tomu, aby si připsali první body právě na úkor Plzně, byl skvělý Libor Barta. Takhle napříkad zlikvidoval tutovku Bartoše. Apřišla třetí část hry a domácí se bránili ještě víc a Barta dělal, co mohl. Tohle je jeden z jeho arzenálu zásahů – plzeňský g´olman akrobaticky likviduje střelu Gýny. Budějovické připravil o body právě Barta a jejich vlastní zoufalá neproduktivita. Aparadoxně to byla Plzeň, konkrétně novopečený útočník Dobrovolný, kdo definitivně rozhodl. Minutu před koncem zachytil vyhozený puk, ujel sám a rozvlnil síť za Hudáčkovými zády. 3:1.
Pardubický útočník David Pospíšil zažil včera hektický den. Přišel ale do týmu, kde už působil a s nímž v roce 2000 získal bronz. PO zápase byl unavený, ale šťastný.
Lasselsberger má tedy šest bodů a je na čtvrtém místě extraligové tabulky. V pátek jedou Plzeňští do Litvínova, v neděli doma přivítají Zlín.