Příbram deklasovala Plzeň

Fotbalisté plzeňské Viktorky v sobotu hostili celek Marily Příbram. Příbramští před týdnem porazili Slavii a netajili se tím, že právě z Plzně chtějí přivézt první body z venku.Kvůli tomu také změnili model přípravy a zrušili předzápasové soustředění. Urvat body ale chtěla samozřejmě i Plzeň. Šlo totiž o zápas, který pro nebodující tým znamenal pád do spodních vod ligové tabulky.

Zápas v Plzni byl zápasem dvou rozdílných poločasů. V tom prvním se hrálo převážně na branku Příbrami, kterou po zranění jedničky Sňozíka střežil Michal Václavík. Hodně aktivní byl exPříbramský Kučera. Ve čtyřiadvacáté minutě jej poslal do brejku Jež. Kučerovu střelu Václavík vyrazil, k míči se poté sice ještě dostal také s chutí hrající Josef Němec, jeho pokus alem zblokoval příbramský bek. Jednu z mála příležitostí pro Příbram připravil muinelou ve vápně Knakal. Ten minul míč, Horst Siegl byl ale tak překvapený, že se ani nepohnul. Ve třiatřicáté minutě kryl Václavík střelu Ježe a přišla čtyřicátá minuta a spolupráce Němec – Kučera. Prvně jmenovaný toho druhého ideálně uvolnil, Kučerovu střelu gólman Václavík pouze tečoval a na brankové čáře následně hasil Mácha. Jen o chvíli později pak Josef Němec po rohovém kopu sám pálil nad branku hostí.
Přišel ale druhý poločas a zcela rozdílný obraz hry. Opět se hrálo téměř na jednu branku, tentokrát ale na tu plzeňskou a Příbram byla na rozdíl od Plzně v první půli efektivnější.Ve třiapadesáté minutě střílel po Zavadilově trestném kopu Turtenwald nad Čalounovu svatyni. Plzeňskému brankáři bylo zle o dvě minuty později. To Cesarec ideálně našel Otepku, který hned po zápase odletěl na testy do bohatého Kataru, a Otepka se nejdřív zbavil Švejnohy i Smoly a pak překonal i Čalouna. 0:1. Pak měla ještě příležitost Plzeň, to ale byla labutí píseň. Procházka našel střídajícího Edna, který ale hlavičkoval vedle. A své sólo dál hráli hosté. V sedmdesáté minutě ještě Cesarec mířil do břevna a dorážku Žemlíka, který vystřídal Siegla, vykopl Podzemský, v osmasedmdesáté minutě pak ale Cesarec dal definitivní ránu. Po brejku Zavadila byl před Čalounem sám a nezaváhal. 0:2. Totálně zdecimovaná Plzeń pak inkasovala ještě dvakrát. V samotném závěru zápasu nejprve na 0:3 pečetil Žemlík a na ostudných 0:4 jakoby symbolicky srazil Novákovu střelu do vlastní sítě Tomáš Kukol
Po sobotním zápase se Příbram vyšplhala z jedenáctého na sedmé místo ligové tabulky, Plzeň naopakz desátého klesla až na třinácté. Už další kolo ale bude opět velice těžkou prověrkou. V pondělí 6. září totiž Viktorka v televizním zápase zajíždí na pražskou Spartu.