Projekt Totalita zve tento týden i na besedy s pamětníky

V rámci projektu Totalita 1948-1989 se v Plzni uskuteční i besedy s tehdejšími pamětníky listopadových událostí roku 1989.

uniwebwebynamiru2018

Ve středu 23. 10. se od 17 hodin uskuteční v Přednáškovém sále Západočeského muzea beseda s tehdejšími plzeňskými studentskými vůdci, kterou moderuje ředitel Ústavu soudobých dějin AV ČR prof. Miroslav Vaněk. Ve čtvrtek 24. 10. proběhne také od 17 hodin, tentokráte přímo v nafukovacím projekčním dómu na náměstí Republiky, beseda s dalšími aktivisty listopadu 1989 - Pavlem Žáčkem aJosefem Bernardem.

Beseda - Západočeské muzeum - středa 23. 10. 2019

Třicet let. Přesně tolik letos uplyne od sametové revoluce. Přijďte si tuto událost připomenout spolu s vysokoškolskými studenty, kteří stáli u jejího zrodu. Co prožívali během listopadových událostí r. 1989?Jak se na jejich zapojení dívali rodiče? A kdy začali věřit, že všechno dobře dopadne? Na tyto i další otázky se jich v rámci moderované diskuze zeptají historici z Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR. Beseda se uskuteční ve středu 23. října 2019 od 17.00 v přednáškovém sále Západočeského muzea v Plzni.

Beseda - Projekční dóm - čtvrtek 24. 10. 2019

Jak prožíval události na Národní třídě i vyhlášení studentské stávky tehdejší student žurnalistiky a pozdější historik, šéf Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček? Jak se povedlo dnešnímu hejtmanovi Plzeňského kraje Josefu Bernardovi přivést v rozhodující listopadové dny dělníky z plzeňské Škodovky na náměstí? O tom budou oba pánové diskutovat v rámci speciální besedy v rámci projektu Totalita ve čtvrtek 24. října od 17 hodin v projekčním dómu na náměstí Republiky.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vánoční trhy na Krajském úřadě Plzeňského kraje

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018