Studenti Ústavu umění a designu vystavují ode dneška v Avalonu

Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni a Avalon Business Center pořádají výstavu Bakalářské a diplomové práce studentů Ústavu umění a designu. Výstava se koná ode dneška do 11. července a zahajuje dnešní vernisáží v 18 hodin v prostorech Avalon Business Centra v Poděbradově ulici ...

Jarní servisní akce AUTO CB

Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni a Avalon Business Center pořádají výstavu
Bakalářské a diplomové práce studentů Ústavu umění a designu. Výstava se koná ode dneška do 11. července a zahajuje dnešní vernisáží v 18 hodin v prostorech Avalon Business Centra v Poděbradově ulici v Plzni.
Stejně jako v loňském roce i letos bude možné shlédnout v prostorech Avalon Business Centra výstavu bakalářských a diplomových prací studentů Ústavu umění a designu. Na výstavě budou k vidění ilustrace, autorské knihy, knižní objekty, fotografie, videa, designové modely a široká paleta dalších uměleckých děl z oblasti výtvarného i užitého umění a designu.

Návštěvníky jistě zaujme série portrétů, jejichž autorkou je studentka oboru Ilustrace a grafika, specializace Mediální a didaktická ilustrace, Marie Kohoutová. Autorka zobrazuje portrétovaného v pozici, která je pro něho typická a v prostředí, ke kterému má dotyčný nějaký vztah. Portrétované osoby zdobí kohoutí hřebínek, který však není stropem autorčiny imaginace.
Zajímavý je také cyklus maleb běloruského studenta Aliaksei Goubareva. Malby a je doprovázející autorská hudba na téma ikonostas „Rekviem pro postmodernismus“ se odvíjí od přesného zařazení tvůrce v běloruském umění a vymezení evropského umění vůči ruskému.

Grafického designu ve veřejném prostoru se zhostil student Jan Moucha, který navrhl vizuální kampaň pro časopis Nový prostor. Moucha se nechal inspirovat podařenými vizuálními kampaněmi. Fotograficky zpracované reálné předměty, ve kterých je zakomponováno textové sdělení, umístil na vybraná místa veřejného prostoru k přímé konfrontaci.

Velice zdařilé jsou práce studentky oboru Ilustrace a grafika specializace Knižní vazba Hany Mlčochové. Její bakalářská práce na téma Cyklus autorských knih na téma pohádky Václava Čtvrtka, v níž zpracovává knihy Kotě z Kocourkova, Kuňky z žabí tůňky a Hodinky s lokomotivou, je tvořena vtipnými a nápaditými autorskými kresbami založenými na prolínání několika dějů v různých prostorových rovinách s barevností, které nekopírují reálný, ale vytváří zcela nový, snový svět.

V oboru Keramický design je zajímavý keramický nápojový soubor Pavlíny Bubnové či soubor interiérové keramiky zvířecích plastik – Chicken Farm Heleny Klicperové. Další zdařilou prací je set interiérové keramiky Michaely Mertlové, který tvoří porcelánový čajový stolek se šálky a podšálky, který dokonale navozuje představu čajového obřadu.

Obor Design je zastoupen řadou modelů automobilů či designovým modelem ostrůvku pro výdej PHM. Velice zajímavý je koncept městského automobilu pro jednu osobu. Jeho autor Daniel Pavlík zpracoval vizi, která nastiňuje chod dopravy ve městě v roce 2029. Zajímavý je také exteriér osobního automobilu s prvky kompaktního SUV studena Jana Kopřivy.

Z oboru Multimediální design návštěvníka zaujme zvukový záznam Romana Štětiny, který s pomocí prostého telefonního a neanonymního spojení do veřejného vysílání zakomponoval svůj upravený audiozáznam. Jedná se vždy o úryvek herecké repliky nebo části dialogu, jenž je vybraný s maximálním dramaturgickým ohledem k obsahu rozhlasového pořadu. Jedná se zejména o populární pořady jako je Radiobazar, Seznamka nebo Domácí lékař, kde je pravděpodobnost vyskytnutí jakékoliv manipulace nebo fikce velmi nízká.
Záznamy performance a objektu studentky Venuše Tesnerové nazvané „Vliv současného dění na identitu jedince“ reagují svým výtvarným projevem na stádnost a necitlivost k identitě každého jednotlivce, který ať chce nebo nechce, přece je společností manipulován.

Studentka navazujícího magisterského oboru Intermediální tvorba BcA. Iveta Merglová se ve své práci věnuje kultuře kempování a dětských táborů. Její převážně fotografické záznamy aranžovaných situací jsou nekonvenční studií jednoho životního stylu, který je vnímán s nostalgií, neboť patří minulosti a je tak trochu na ústupu.

Navazující magisterský obor Ilustrace a grafický design představí práci BcA. Andrey Michálkové, jejímž úkolem byl návrh grafické úpravy publikace Jeden a půl je víc než jeden, která je prezentací dosavadní tvorby formou sebereflexe grafického vývoje. Ta vyúsťuje v současnosti založením a představením vlastního grafického studia Jedenapůlgrafika. BcA. Petra Novotná Stránská si za svůj grafický návrh publikace zvolila výtvarnou interpretaci básnické sbírky Ariel od americké básnířky Sylvie Plathové. Jádrem diplomové práce jsou grafické návrhy dvou knih: první v překladu Jana Zábrany s autorčinými ilustracemi a druhá v Braillově slepeckém písmu.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 24.06.2009 07:18



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka