V areálu bazénu na Slovanech se rozšířilo sportovní centrum

Sportovní centrum Fitness City vzniklo v části budovy plaveckého bazénu na Slovanech. Bývalá posilovna a kavárna s barem se rekonstrukcí, která trvala tři měsíce, proměnily v moderní cvičební sál a posilovnu s audiovizuální technikou. „Přestavbou uvolněné plochy jsme chtěli rozšířit nabídku pos...

Jarní servisní akce AUTO CB

Sportovní centrum Fitness City vzniklo v části budovy plaveckého bazénu na Slovanech. Bývalá posilovna a kavárna s barem se rekonstrukcí, která trvala tři měsíce, proměnily v moderní cvičební sál a posilovnu s audiovizuální technikou.
„Přestavbou uvolněné plochy jsme chtěli rozšířit nabídku poskytovaných služeb. Kavárna i bar byly dlouhodobě bez podnájemce. Navíc je výstavba fitness centra a sálu pro cvičení součástí studie plaveckého areálu,“ sdělil technický náměstek Petr Rund .
Návrh řešení a projektová dokumentace vznikly ve společnosti Gryfplan, interiér je dílem architekta Jana P. Vlčka. „Rozsah úprav byl vymezen prostorem původní posilovny v přízemí, ze které je cvičební sál se zrcadlovou stěnou s maximální kapacitou 40 cvičenců. Součástí je sociální zázemí. Tato část se dá také využít jako konferenční místnost pro 50 osob,“ uvedl náměstek Rund.
Z kavárny a baru ve 2. poschodí se stala posilovna. „Má celkem 40 stanovišť a návštěvníci tady najdou recepci a šatny se sprchami a WC,“ upřesnil náměstek.
Bazén v Plzni na Slovanech je jedním ze sportovišť ve vlastnictví města Plzně. V předchozích letech se podařilo zlepšit stav některých jeho částí a technologických zařízení. Mezi nejdůležitější patřila rekonstrukce ochozů, ozvučení vnitřního plaveckého bazénu a rekonstrukce chlorovny. Přístavba z roku 2001 poskytla zázemí pro nové atrakce, divokou řeku, vířivky, relaxační bazén nebo brouzdaliště. Přestože od roku 2004 vložilo město do areálu přibližně 40 milionů korun, některé jeho části a zařízení již dosluhují. Jedná se například o šatny. „Výstavba nových šaten je spojená s přemístěním výměníkové stanice z kotelny, kde byl měl vzniknout dětský bazén. Pak může dojít na nové šatny. Akce je rozdělena do dvou etap a vyžádá si financování ve výši bezmála 43 miliony korun bez DPH. V rozpočtu na rok 2011 jsme finanční prostředky bohužel nenašly,“ vysvětlil náměstek Rund.

Na jaře roku 2009 schválilo městské zastupitelstvo aktualizaci studie rozvoje plaveckého areálu, vypracovanou v roce 2002. „Jejím cílem je právě postupná úprava areálu. Jde o finančně náročné akce a je tedy zřejmé, že se musí provádět krok za krokem s ohledem na soulad s celkovým řešením a finančními možnostmi města,“ sdělil technický náměstek.
Celkové náklady jsou odhadnuty na 262 miliony korun. „Snažíme se o hledání finančních zdrojů i mimo rozpočet města,“ upozornil náměstek.

Plavecký bazén byl uveden do provozu 1. září 1986. O rok později se dostavěla venkovní část. Původním majitelem byl stát. V roce 1994 došlo k bezúplatnému převodu do majetku města.
Průměrná roční návštěvnost se pohybuje kolem 540 tisíc lidí.


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 13.04.2011 17:02



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka