V pátek startuje Pilsner fest, i v sobotu ovládne Plzeň

V pátek 27. srpna se otevřou brány pivovaru Plzeňský Prazdroj a začne tradiční svátek plzeňských piv Pilsner Fest. Na dvou pódiích vystoupí více než dvě desítky kapel a během dvou dní očekávají organizátoři přibližně třicet tisíc návštěvníků. Lákadlem budou také obě plzeňská piva v nefiltrované podo...

uniwebwebynamiru2018

V pátek 27. srpna se otevřou brány pivovaru Plzeňský Prazdroj a začne tradiční svátek plzeňských piv Pilsner Fest. Na dvou pódiích vystoupí více než dvě desítky kapel a během dvou dní očekávají organizátoři přibližně třicet tisíc návštěvníků. Lákadlem budou také obě plzeňská piva v nefiltrované podobě. Každý z návštěvníků může také přispět k překonání rekordu v hromadném přípitku. Pilsner Fest ovlivní i život Plzeňanů, kteří přímo na festival nezavítají. Změny v dopravě a objízdné trasy jsou naplánované v průběhu Pilsner Festu tak, aby se co nejméně dotkly života občanů. Z bezpečnostních důvodů bude uzavřena část ulice U Prazdroje, která vede přímo za pivovarskými zdmi. Za případné komplikace se organizátoři omlouvají.
Oslava plzeňských piv Pilsner Urquell a Gambrinus bude probíhat ve znamení pivních specialit. „Speciálně pro Pilsner Fest jsme uvařili oba druhy piv, které budeme čepovat v nefiltrované a nepasterizované podobě, tradičně o ně bývá velký zájem. I když je nabídka piv v této podobě technicky i finančně náročnější, cena bude stejná jako u běžně prodávaných variant,“ říká Vladimír Jurina, manažer korporátní značky. Cena piva bude 24 korun za Gambrinus Světlý a 30 korun za Pilsner Urquell. Neodmyslitelnou součástí podobných akcí je i nabídka nealkoholického Birellu, chybět nebudou ani pivní speciály Master. Pivo poteče z rekordního počtu výčepních kohoutů. Oproti loňskému roku jich organizátoři třikrát více a pivo poteče z celkem 160 pivních kohoutů.

Pilsner Fest se bude odehrávat na dvou scénách v prostorách pivovaru a za pivovarskou bránou. Návštěvníci se mohou těšit na netradiční prostor uzavřené části ulice U Prazdroje, kde bude několik atrakcí a výstava děl studentů a sprejerů pro značky Pilsner Urquell a Gambrinus. Ulice
U Prazdroje mezi ulicemi Šumavská a Sirková/Tyršova bude uzavřena o půlnoci ze čtvrtka 26. 8. na pátek 27. 8. do neděle 29. 8. 8 hodin ráno.

Pokus o překonání rekordu
Chvíli po začátku Pilsner Festu, v pátek v půl osmé večer, se odehraje pokus o překonání rekordu v hromadném přípitku. Návštěvníci Pilsner Festu si společně s představiteli města Plzně a Plzeňského Prazdroje připijí na úspěch Pilsner Festu a především také na úspěch Plzně v její kandidatuře na evropské město kultury. Stávající rekord z roku 2003 vytvořilo rovněž na Pilsner Festu 4956 připíjejících. Dramaturg festivalu Pavel Anděl věří, že rekord padne, zato jeden z hostů, který v sobotu předvede kuchařskou show, Zdeněk Pohreich, je v tomto ohledu skeptický. Oba pánové proto uzavřeli sázku. Pokud rekord bude překonán, Zdeněk Pohlreich bude na Pilsner Festu čepovat pivo. Když ne, Pavel Anděl na oplátku něco dobrého uvaří a kromě zklamání z nepřekonání rekordu se bude muset vyrovnat s případnými Pohlreichovými komentáři na svůj kuchařský um. Rekordní přípitek bude přenášen mezi oběma pódii telemostem a řídit ho budou dvě známé moderátorské tváře Aleš Háma a Libor Bouček.


Plzeň se roztančí v rytmech Pilsner Festu
Na dvou pódiích pojmenovaných podle piv Pilsner Urquell a Gambrinus vystoupí ve dvou festivalových dnech celkem 25 kapel (podrobný program viz tabulka níže). Nebude snadné se rozhodovat, na kterou kapelu zamířit – hned v pátek vystoupí třeba Support Lesbiens, J.A.R., Mig 21 nebo Děda Mládek Illegal Band. Sobota pak bude patřit mezi jinými Třem sestrám, které si přichystali pro Gambrinus novou písničku, Gipsy.cz nebo skupině Žlutý pes. Na přítomné čekají dvě zajímavá a netradiční zpestření. Mnoho z vystupujících se někdy zmínilo, že by si rádi zahráli s tím či oním kolegou. Hudební dramaturg Pavel Anděl je různě spojil, takže se lidé mohou těšit na takové dvojice jako Petr Bende s cimbálovou kapelou Grajcar, Nightwork zahrají v rytmu beatboxu, skupina Blue Effect doprovodí mezzosopranistku Andreu Kalivodovou a také Tereza Černochová a Skupina vystoupí s výjimečnými pěveckými hosty. Druhou třešničkou je dohoda, že každá kapela zahraje na závěr svého vystoupení něco z repertoáru následující skupiny.

Bohatý doprovodný program
Atrakcí pro technické nadšence bude možnost stáhnout si zdarma do mobilu čtečku qr kódů a s její pomocí pak číst různé zakódované informace v dějišti Pilsner Festu. Doprovodný program nabízí i mnoho dalšího: nafukovací městečko Gambrinus, živé sochy, ukázky bednářských řemesel, prohlídky pivovaru včetně nově otevřeného Návštěvnického centra Gambrinus, vzkazovník, golfový trenažér, srazy Ambasadorů Pilsner Urquell a Štamgastů Gambrinus, kuchařskou show Zdeňka Pohlreicha a jiná lákadla, jako např. stan Mastera Bartendera, kde bude vítěz letošního ročníku Lukáš Svoboda předvádět své umění a trénovat na světové finále. Na Pilsner Fest také bude kompletně přesunuta výstava studentů a sprejerů probíhající po Plzni a bude zde unikátně a naposledy k vidění na jednom místě.

Ti, kteří se rozhodnou přijít na Pilsner Fest v červeném nebo zeleném oblečení, tedy barvách značek Pilsner Urquell a Gambrinus, budou moci po oba dva dny na obou pódiích soutěžit a hlavní výhrou bude pivo na rok zdarma!

Program Pilsner Festu 2010
Scéna Pilsner Urquell Scéna Gambrinus
Pátek 27. 8.
Tomáš Klus 16:00 Support Lesbiens 17:00
Meky Žbirka 18:00 J.A.R. 18:30
Michal Prokop a Framus 20:00 Cocotte Minute 20:30
Mig 21 21:30 Špejbls Helprs 22:30
Sunshine 23:30 Děda Mládek Illegal Band 0:00
Sobota 28. 8.
Jaroslav Uhlíř 12:00 Tleskač 12:30
Xavier Baumaxa 13:30 Tři sestry 14:00
Petr Bende + cimbálovka Grajcar 15:00 Xindl X 16:00
Gipsy.cz 17:00 Žlutý pes 18:00
Nightwork + Beatbox 18:45 Tereza Černochová a Skupina + hosté (Ghába al Dhába, James Cole) 20:00
Tata Bojs 20:45
Blue Effect a Andrea Kalivodová 22:30 Visací zámek 22:10
Čankišou 0:00 Kapitán Láska 23:45


Šestina návštěvníků Pilsner Festu přijede na pozvání přes Facebook

Letošní Pilsner Fest, hudební festival pořádaný k oslavě piv Gambrinus a Pilsner Urquell ve dnech 27. až 28. srpna, vzbuzuje pozornost návštěvníků i na Facebooku. Podle serveru Fejsbucek.cz, který zveřejňuje statistiky aktivit českých uživatelů této komunitní sítě, má Pilsner Fest ze všech chystaných festivalů nejvíce potvrzených účastníků přes Facebook. Zatím se zde k účasti přihlásilo 4888 uživatelů. Technické novinky budou i na samotném festivalu. Jeden z partnerů bude přímo na místě nahrávat do mobilních telefonů čtečky QR kódů, pomocí nichž bude možné přečíst zakódované informace rozmístěné v areálu pivovaru, kde bude Pilsner Fest probíhat.

Pilsner Fest se mezi českými uživateli Facebooku* stal aktuální festivalovou akcí s největším množstvím přihlášených účastníků. Do této chvíle se k účasti přihlásilo 4888 lidí, což je nejvíce z chystaných festivalů. „Zájem o Pilsner Fest mezi uživateli Facebooku nás velmi těší. Doufám, že co nejvíce z nich na festival opravdu přijede. Očekáváme účast až 30 000 lidí a kdyby přibližně šestina přijala pozvání přes Facebook, byl by to historický úspěch,“ říká Vladimír Jurina, manažer korporátní značky Plzeňského Prazdroje.

Vzkazy zakódované v QR kódech
Technologičtí nadšenci se mohou těšit na informace zakódované v QR kódech po celém areálu pivovaru. „QR kód má podobu čtverce rozděleného na další bílo-černé čtverečky. Na rozdíl od čárového kódu je schopen pojmout mnohem větší množství informací a hodí se tak pro rozsáhlejší texty. Kdo bude chtít poodhalit tajemství skryté v QR kódech na Pilsner Festu, a ještě nemá čtečku kódu v mobilu, může si ji nainstalovat na jednom z „bluetooth pointů“. K fungování je potřeba mít mobil s fotoaparátem, kterých je dnes naprostá většina,“ dodává Jurina.

Na Facebooku má svůj účet v současnosti přes 2,8 milionu Čechů, přibližně tři čtvrtiny z nich jsou starší 18 let. „Na Pilsner Festu bude fungovat tzv. age check: mladě vypadající návštěvníci mohou požádat o vydání pásku na ruku, takže nebudou muset při každé koupi piva prokazovat svůj věk. Mladiství návštěvníci budou mít k dispozici široký sortiment nealkoholických nápojů, v konzumaci hudebních produkcí nijak omezováni nebudou,“ upřesňuje Vladimír Jurina.


Pilsner Fest nejen v pivovaru, ale i v netradičním prostředí ulice U Prazdroje!

Letošní Pilsner Fest je jednou z nejvýznamnějších akcí na konci kandidátského léta.
27. a 28. srpna 2010 se nejen pivovar, ale i přilehlá ulice U Prazdroje rozezní hudbou různých žánrů a nabídne bohatý kulturní program i gastronomii. Tři sestry, Nightwork, J.A.R., Support Lesbiens, plzeňský Tleskač a řada dalších kapel nabídnou skvělý hudební zážitek.

Pěší bulvár U Prazdroje
Pilsner Fest na ulici U Prazdroje naváže na úspěšný Den Meliny Mercouri 12. 6., kdy byla uzavřena Americká třída, tisíce lidí se bavily přímo v centru a kultura tak doslova zvítězila nad dopravním ruchem uprostřed města. Nový pěší bulvár, který 27. a 28. 9. vznikne na ulici U Prazdroje, pomyslně naváže na městský sadový okruh a pokusí se alespoň na 2 dny v roce překonat bariéru, kterou v Plzni zanechal socialismus - čtyřproudovou silnici oddělující pivovar a Štruncovy sady od centra města.

Nový festivalový prostor na ulici U Prazdroje přináší příležitost dát si pivo a něco dobrého v netradičním prostředí, posedět v největší zahradní restauraci v západních Čechách, prohlédnout si výstavu Plzeň vašima očima nebo díla studentů Ústavu umění a designu. Mimořádně zajímavý bude program beatboxera En Dru, dvojnásobného mistra ČR a vicemistra světa v kategorii team beatbox, nebude chybět ani bubenická show plzeňských Muerta Mente, taneční vystoupení Street Opera či Four Taps a vystoupení Jana Webera, mistra Evropy v kategorii hacky sack. To vše zažijete uprostřed nejrušnější plzeňské silnice opravdu poprvé!

Uzavírka ulice U Prazdroje je i bezpečnějším řešením, jak nabídnout zážitky z Pilsner Festu co největšímu počtu lidí – oproti minulým letům, kdy se slavnostní přípitek odehrával na náměstí Republiky, nebudou davy lidí vstupovat do rušné komunikace uprostřed noci. Toto nové opatření vítá z důvodů bezpečnosti i Policie ČR.
Ulice U Prazdroje bude neprůjezdná mezi ulicemi Šumavská a Sirková/Tyršova a uzavírka potrvá od půlnoci ze čtvrtka 26. 8. na pátek 27. 8. do neděle 29. 8. 8 hodin ráno. Objízdná trasa vede v okolních ulicích, takže s ohledem na víkendový provoz by měly být komplikace pro řidiče minimální.
Jeden pruh na Anglickém nábřeží mezi ulicemi Kopeckého sady a Pražská bude vyčleněn pro parkování a doplní tak dalších šest stávajících parkovacích ploch. Z tohoto důvodu bude provoz po Anglickém nábřeží v daném úseku možný pouze jednosměrně, a to ve směru k ulici Pražská.
V době konání Pilsner Festu bude trvat uzavírka exitu 67 z dálnice D5 na Plzeň ze směru od Prahy. Ti kdo pojedou do Plzně z tohoto směru by měli sjet již o pět kilometrů dříve na Exitu 62 na Rokycany, nebo naopak až na Exitu 73 u Olympie.
Po dobu konání Pilsner Festu se v okolí pivovaru bude pohybovat větší množství lidí. Řidiči by s tím měli počítat a být opatrní.

Stan kandidatury Plzně
Tým kandidatury města Plzně na Evropské hlavní město kultury nabídne ve stanu města Plzně v blízkosti hotelu Angelo možnost podílet se na tvorbě obřího obrazu a získat netradiční památku na Pilsner Fest ve formě obrázku. „Ten vás dostane do situace, kterou si při fotografování neumíte ani představit. Můžete si ale i zatančit se Street Opera nebo zhlédnout úžasnou vědeckou show Techmania science center,“ zve Katka Chábová z týmu Plzeň 2015.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
27.8.2010 14:100 +
 
škoda scala

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018