Zámek Zelená Hora bude v létě 2014 otevřený!

2.+3.srpna, 9.+10.srpna, 16.+17.srpna Zámek Zelená Hora je dominantou regionu Nepomucko a v republice je známý především díky filmu Černí baroni, který se na tomto zámku natáčel. Socialistická éra, během níž areál patřil do správy armády, se na zámku podepsala doslova nesmazatelně. Vnitřní prost...

nostresszpravytop

2.+3.srpna, 9.+10.srpna, 16.+17.srpna
Zámek Zelená Hora je dominantou regionu Nepomucko a v republice je známý především díky filmu Černí baroni, který se na tomto zámku natáčel. Socialistická éra, během níž areál patřil do správy armády, se na zámku podepsala doslova nesmazatelně. Vnitřní prostory i kostel jsou bez vnitřního vybavení (část je uchována v depozitářích), vše se musí po krůčcích s nemalými investicemi opravovat. Přesto má zámek a jeho zahrada velké magické kouzlo pro všechny návštěvníky. Majitelem zámku je v současné době obec Klášter. S jejím souhlasem se zámecké brány otevřou na 3 víkendy v srpnu a veřejnost bude mít možnost po letech, kdy byl zámek uzavřen, procházet zahradou, sklepeními, všemi patry zámku.

Program na 3 víkendy připravilo volnočasové centrum FÉNIX Nepomuk, koordinované občanským sdružením MONTEVERDE o.s. (www.fenix-nepomuk.cz).

Vstupenka do zámku bude víkendová a umožní návštěvníkovi opakovaný vstup do areálu od 9.30 hodin až do 19 hodiny. Informace k programu jsou zveřejněné na www.zelenahora.fenix-nepomuk.cz a budou postupně doplňovány aktualitami z přípravy projektu i přehledem firem a jednotlivců, kteří akci podporují, ať již formou dobrovolnictví, darem nebo sponzorsky. Největší novinkou v této oblasti je ochota firmy Elektroos.cz zdarma instalovat na zámku světla pro osvícení celé budovy. Pokud se tento krok podaří dokončit, bude se jednat jistě o mimořádnou událost v historii zámku. Zelená Hora doslova zazáří nad celým regionem.

Své zkušenosti organizátorům poskytla i Plzeň 2015 a podporu projednává Ministerstvo kultury České republiky. Vstupenky budou v předprodeji již od června na www.plzenskavstupenka.cz. Rodinné vstupné pro 2 dospělé osoby + 1 až 4 děti je za 300 KčKomentáře

Váš komentář článku...

ARCHIV ZPRÁV
st 4.6.2014 07:00
0 +
 
autocbklima2018

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb