ZPRÁVY AKTUALITY Plzeň

Vánoce s vanilkovými pivovarskými rohlíčky a dalším cukrovím z Hospody Na Spilce

Základem mnoha originálních receptur V Hospodě Na Spilce, která už více než 30 let sídlí na nádvoří Plzeňského Prazdroje, je nejcennější plzeňská ingredience – tekuté zlato, pivo Pilsner Urquell.

0

Dnes

Plzeň chce podpořit Techmanii 12 miliony

Rada města Plzně souhlasila s tím, že v letech 2024 až 2027 podpoří částkou 12 milionů korun plzeňské Techmania Sicence Center.

0

Dnes

Pojďte překonat loňský rekord, vyzývá Trojka Mikuláše, anděly a čerty

Vloni se Plzeň zapsala do České knihy rekordů v počtu Mikulášů, andělů a čertů na jednom místě. Letos se tento rekord pokusí ještě překonat. Pomozte i vy! Vyrazte v kostýmu jednoho z členů Mikulášovy družiny na náměstí Republiky 4. prosince.

0

Dnes

Plzeň otevírá zimní nouzové centrum. Mrazivé noci tam může přečkat až 70 lidí

Město Plzeň ve spolupráci se Střediskem křesťanské pomoci Plzeň připravilo stejně jako loni zimní nouzové centrum pro lidi bez přístřeší, kteří v něm budou moci během následujících mrazivých nocí přenocovat.

0

Včera

Plzeň upraví nebezpečné zastávky na Klatovské

Rada města Plzně schválila návrh stavební úpravy tramvajových zastávek na Masarykově náměstí v Plzni. Důvodem je snaha zvýšit bezpečnost chodců, kteří dnes z tramvají vycházejí na velmi úzké zastávkové ostrůvky.

0

Včera

Hradozámecký advent na památkách kraje: netradiční prohlídky i betlémy

Sváteční výzdoba, netradiční prohlídky, betlémy, vánoční zvyky nebo hudební vystoupení, tak bude na plzeňských památkách ve správě Národního památkového ústavu vypadat Hradozámecký advent 2023.

0

Včera

Školy zapojené do mezinárodního programu získají od Plzně finance

Radní města Plzně schválili navýšit rozpočet dvěma plzeňským základním školám. Díky příspěvku ve výši několika desítek tisíc korun se budou moci Bolevecká ZŠ a 33. ZŠ účastnit motivačního a výchovného projektu DofE.

0

Včera

Tramvaje se vrátily na nově rekonstruovaný úsek trati v ulici Terezie Brzkové

Modernizace tramvajové trati v ulici Terezie Brzkové v plzeňských Skvrňanech je dokončená. Oprava 300 metrů dlouhého úseku a přidružené stavební práce vyšly na 82 milionů korun.

0

Před 2 dny

Slavnostní rozsvěcení stromu si vyžádá dopravní omezení v centru Plzně

První adventní neděle 3. prosince 2023 bude v Plzni patřit slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Republiky, jemuž předchází kulturní program.

0

Před 2 dny

Květinářství v kraji hlásí nižší zájem o adventní věnce

Lidé šetří a častěji si vyrábějí vlastní. Velkou konkurencí je také internet.

0

Před 2 dny

Na Doubravce se vánoční strom rozzáří v sobotu 2. prosince

Tradiční rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v Plzni na Doubravce. V Habrmannově parku se smrk ztepilý rozzáří 2. prosince v 18 hodin. Samotnému rozsvícení bude předcházet doprovodný program, který začne v půl páté odpoledne.

0

Před 2 dny

7 tipů, na které nezapomenout při zařizování kuchyně

Zařizování kuchyně může být vzrušujícím, ale také náročným úkolem. Ať už renovujete stávající prostor nebo budujete kuchyni od základů, existuje několik důležitých věcí, na které byste neměli zapomenout. Přinášíme vám sedm tipů, které vám pomohou vytvořit funkční a stylovou kuchyň.

4

Před 2 dny

Soutěž robotických vozítek ROBO2023 hostila Plzeň

Celkem dvacet týmů z celé České republiky se utkalo v soutěži robotických vozítek ROBO2023, kterou hostil společenský sál SOU elektrotechnického Plzeň.

0

Před 2 dny

U Košináře začne prodej vánočních stromků, naváže na něj prodej ryb

Správa veřejného statku města Plzně (SVSMP) zahájí už v sobotu 2. prosince tradiční prodej vánočních stromků z městských lesů v areálu sádek u rybníka Košináře. Naváže na něj prodej ryb určených na štědrovečerní stůl.

0

Před 3 dny
Renault Clio