Asistenční psi jsou dnes testováni v Tescu

Dnes v 10.30 hodin v plzeňském obchodním obchodním centru na Roycanské třídě začalo testování již pětačtyřicátého asistenčního psa a 12 šikovného společníka společnosti Pomocné tlapky.


Dnes v 10.30 hodin v plzeňském obchodním obchodním centru na Roycanské třídě začalo testování již pětačtyřicátého asistenčního psa a 12 šikovného společníka společnosti Pomocné tlapky o.p.s., která se věnuje výchovou a výcvikem asistenčních psů tělesně postiženým spoluobčanům. Za 6 let naši činnosti jsme předali celkem 60 psů tělesně postiženým lidem z celé ČR / 45 AP,12 ŠS + 3 canisterapeutické psy/.
Každý pes je připravován individuálně dle potřeb tělesně postiženého. Naši psi jsou připravování a testování dle nejpřísnějších mezinárodních testů ADEu a kromě bezpečného pohybu na veřejnosti, výborné poslušnosti a ovladatelnosti v obchodech, MHD, u lékaře pesjci ovládají desítky speciálních povelů, díky kterým dokážou částečně nahradit lidského asistenta. Naši psi otevřou dveře, rozsvítí, sundají ponožky, rukavice, otevřou pračku, vyhledají a přinesou mobil a dokážou se nádherně přitulit.
Takto vycvičený pes stojí společnost téměř 200 tis. Kč, ale klient ho dostává do užívání zdarma. Asistenční psi jsou hrazeni především z darů firem ,nadací, od jednotlivců, ..,

Dnes je testován pejsek TAR pro slečnu Mizuho a pejsek Murphy pro paní Ladislavu Hamplovou.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
08.12.2006 11:200 +
 
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq