CUPRA Tavascan Extreme E Concept

Tužka, papír a hodně talentu.

weby uniweb

To stálo na počátku designu studie Cupra Tavascan Extreme E Concept, která odhaluje designový styl budoucího sériově vyráběného 100% elektrického SUV, s jehož uvedením na trh se počítá v roce 2024.

Následuje příběh vzniku koncepčního vozu, který bude utvářet budoucnost nejextrémnějšího elektromobilu v motoristickém sportu.

Všechno začíná nápadem, nikoli skicou.

„Skica odráží naše myšlenky. Díky ní vidíte představy designéra, jeho schopnost adaptace a tvůrčí potenciál,“ vysvětluje šéfdesignér značky CUPRA Jorge Diez„Při kreslení přitom nejde jen o vytvoření skici, ale o přenesení našich nápadů na papír. Designem vyvoláváme pocity. Přestože disponujeme nejmodernějšími technologiemi, zůstává tužka nejrychlejším způsobem, jak přenášet naše nápady do reality a vytvářet z našich snů budoucí modely,“ dodává Diez.

Elektrická, trvale udržitelná interpretace. CUPRA Tavascan Extreme E Concept reprezentuje DNA značky a současně stojí na nových, klíčových pilířích pro nadcházející éru elektrického motoristického sportu.

„Tento středomořský design vyjadřuje hodnoty značky, vyzařuje smyslnost a odhodlání. Začali jsme načrtnutím proporcí vozidla. Poté jsme k nim přidali hlavní linie, které určují styl vozu. A jeho nejosobitější linie jsme zvýraznili silnějšími tahy,“ říká šéfdesignér.

Popisovačem designéři vytvořili světlomety a stíny, jimiž plochy vystupují do prostoru.

„Díky tomu nejenže vidíme linie vozu, ale také vidíme, jaké plochy chceme zvýraznit,“ říká Diez.

Povrchové panely karoserie byly u reálné studie vyrobeny s využitím lněných vláken, aby byly trvale udržitelnější a více ohleduplné vůči životnímu prostředí.

Vyzývavý postoj vytvořený ve 3D. Tato studie odhaluje designový styl budoucího sériově vyráběného modelu SUV značky CUPRA se 100% elektrickým pohonem.

„Má sofistikovaný, podmanivý nový vzhled díky trojúhelníkovým světlometům, které jsou snadno rozpoznatelné za světla i za tmy, ve spojení s přídí ve tvaru písmene V a siluetou kupé, jež vyvolává pocit rychlosti. Důležitý je provokativní postoj s působivou zádí a dvěma střešními ‚ploutvemi‘, které dodávají vozu neočekávané vzezření, typické pro značku CUPRA,“ říká Jorge Diez.

Tým věnoval mimořádnou pozornost tvarovému řešení jednotlivých ploch. Výsledná silueta vozu vyvolává dojem, že byla vytvarována pouštním pískem. Některé díly byly vyrobeny aditivní metodou a na 3D tiskárnách je lze duplikovat za pouhých 6 hodin. „Nový design je úžasný. Má veškerou DNA značky CUPRA a je velmi flexibilní, protože máme díly, které můžeme díky jejich aditivní výrobě velmi rychle vyměňovat. Při závodech v tak náročných podmínkách to je velmi důležité. Jedná se také o trvale udržitelnější řešení, což je v naprostém souladu s filozofií závodů Extreme E,“ vysvětluje Jutta Kleinschmidtová, jezdkyně týmu ABT CUPRA XE.

Z papíru na nejnáročnější závodní tratě. CUPRA Tavascan Extreme E Concept disponuje nejen novým tvarovým řešením, ale také specifickými barvami a grafickými prvky. Tento 100% elektrický terénní závodní vůz zdobí detaily v odstínu mědi, parametrické textury a dynamické linie, které za jízdy umocňují dojem pohybu. Speciální povrchová vrstva na logu CUPRA vytváří pozoruhodný 3D efekt.

„Tento design vypadá naprosto odlišně. Líbí se mi barva, kterou se liší od ostatních vozů v Extreme E. Působí velmi sportovně, a už se nemohu dočkat, až s tímto vozem budu závodit,“ dodává jezdkyně.

TIP REDAKCE: Jak ušetřit při nákupu vozů značky Cupra ?

Pokud si chcete pořídit auto značky Cupra za nižší cenu, doporučujeme vám navštívit tyto stránky:

Poznámka redakce: pokud plánujete nákup nového vozu a hledáte tip na nejlevnější nová auta v České republice skladem (bez ohledu na značku vozu), pokračujte na stránku Nejlevnější nová auta v ČR.

Fotogalerie
výkup škodovek auto cb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
auto cb zima 2021

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby