Opilec z Horažďovicka se zbraněmi v autě byl obviněn

Prověřování případu z loňského července policisté ukončili. Muž byl obviněn z nedovoleného ozbrojování.

slavnosti svobody 2021

Policisté z oddělení obecné kriminality ukončili prověřování případu, kdy muž byl kontrolován ve vozidle a převážel střelné zbraně.

Od komisaře převzal čtyřiačtyřicetiletý muž z obce na Horažďovicku usnesení o zahájení trestního stíhání ze spáchání přečinu nedovolené ozbrojování.

V neděli 19. července loňského roku se v ranních hodinách nacházel muž v poškozeném vozidle značky Peugeot Expert v obci Bližanovy, kde byl kontrolován policisty. Muž ve vozidle převážel dvě střelné zbraně i různé střelivo. Policisté zjistili, že podezřelý není držitelem zbrojního průkazu ani zbraní. Muž byl převezen do policejní cely a po provedení úkonů následující den propuštěn.

Policisté zajistili neregistrovanou krátkou kulovou zbraň ČZ 27 bez výrobního čísla. Dále dlouhou loveckou brokovou zbraň model ZP 45, kterou vlastnil muž z Plzeňska, jenž ji zapůjčil jinému muži z Pačejovska a tento ji půjčil podezřelému, protože se domníval, že vlastní zbrojní průkaz. Zajištěné dvě střelné zbraně byly podrobeny znaleckému zkoumání. Podle vyjádření odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál, se jednalo o samonabíjecí pistoli ČZ 27 a je zařazena do zbraní kategorie B. Druhá zbraň patří do kategorie C a konkrétně lovecká broková zbraň model ZP 45.

Uvedené zbraně může podle platného zákona nabývat, držet a nosit jen držitel zbrojního průkazu nebo zbrojní licence. Obviněný muž není držitelem zbrojního oprávnění, a přesto si obstaral a přechovával dvě střelné zbraně i střelivo. Muž, který zapůjčil brokovnici podezřelému je podezřelý ze spáchání přestupku, který byl postoupen správnímu orgánu.

U podezřelého muže byla provedena dechová zkouška, která byla s pozitivním výsledkem a věc je dále v řešení.

ilustrační foto


auto cb prislusenstvi

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
koronavirus v plzni B

Hlavní zprávy

 

auto cb prislusenstvi
uniweb weby