Pětileté dotace na sady skončily. Někteří vlastníci je likvidují, aniž sklidili jediné jablko

Pětileté dotace ministerstva zemědělství na ekologické ovocné sady využili také spekulanti. Nyní, po skončení pětiletého období, totiž někteří majitelé pozemků začali stromy likvidovat, aniž počkali na první úrodu. Ministerstvo potvrdilo, že mezi příjemci je až deset procent těch, kteří sady založili účelově: prostřednictvím státu tak dostali z Evropské unie asi 20 milionů. V podmínkách dotace totiž nebylo nic o tom, že se mají o stromy starat i po pěti letech.

obrázek: Pětileté dotace na sady skončily. Někteří vlastníci je likvidují, aniž sklidili jediné jablko


Pětileté dotace ministerstva zemědělství na ekologické ovocné sady využili také spekulanti. Nyní, po skončení pětiletého období, totiž někteří majitelé pozemků začali stromy likvidovat, aniž počkali na první úrodu. Ministerstvo potvrdilo, že mezi příjemci je až deset procent těch, kteří sady založili účelově: prostřednictvím státu tak dostali z Evropské unie asi 20 milionů. V podmínkách dotace totiž nebylo nic o tom, že se mají o stromy starat i po pěti letech.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články