O koupi tříhektarového areálu karlovarského pivovaru, který skončil s výrobou v listopadu 1999, se vážně zajímá pět českých subjektů. Našemu listu to dnes potvrdil jednatel pražské realitní společnosti Privilegium Pavel Kvita, který v zastoupení Plzeňského Prazdroje pivovar prodává.
Po předběžné dohodě s radnicí plánují všichni zájemci budovy pivovaru zbourat a postavit na tomto velmi lukrativním místě byty nebo hotel, dodal. Pokud Prazdroj kupní smlouvu ani s jedním z pěti zájemců neuzavře, vyhlásí Privilegium veřejnou dražbu.
Mluvčí prazdroje Jaroslav Pomp nám potvrdil, že je v zájmu podniku prodat pivovar co nejdříve. Máme tam zmrazený majetek a v součinnosti s městem chceme, aby se místo co nejdříve oživilo, dodal Pomp s tím, že Prazdroj má jasnou představu o ceně, kterou chce získat. Podle Kvity se pohybuje v řádu několika desítek miliónů korun.
Mluvčí dále uvedl, že se budou prodávat pouze nemovitosti. Výrobní technologie už je téměř rozprodána, vysvětlil Pomp. Nový nabyvatel pivovaru nebude mít v kupní smlouvě původně uvažovanou podmínku, že areál nebude smět v areálu vařit pivo. V tak silném teritoriu Prazdroje by to ale byla ekonomická sebevražda, uvedli shodně Kvita i Pomp.
Přivítali bychom co nejdříve silného investora, který předloží smysluplný projekt, řekl karlovarský primátor Zdeněk Roubínek. Klidně by tam mohl vzniknout i nějaký nový menší pivovar s regionální značkou jako je Bernard nebo Chodovar.
Také karlovarští občané ztráty své značky stále litují. Zejména jedenáctka Karel byla vynikající, řekl našemu listu Ferdinand Turčín, který v pivovaru strávil 35 let. Je to veliká škoda, že se tady dlouho nic neděje. Správce pivovaru Jiří Mašín nevěří, že se ještě někdy v lázeňském městě výroba piva obnoví.