The Sphere: nový Peugeot 408 zblízka

Od 4. srpna 2022 mohou návštěvníci muzea Louvre–Lens ve Francii obdivovat nový Peugeot 408 ze všech úhlů pohledu.


To jim umožňuje originální mobilní prezentace nazvaná The Sphere. Z fastbacku značky Peugeot se stalo zavěšené umělecké dílo. Realizace projektu The Sphere si vyžádala velmi kreativní přístup a inovativní postupy.

„Nový Peugeot 408, který je nečekaný ze všech úhlů, vymysleli a navrhli designéři a inženýři, kteří jsou vášnivými fanoušky automobilů. Budoucí majitelé vozu se nepochybně budou chtít vymanit z určitých konvencí a zároveň hledat potěšení z jízdy s minimálním dopadem na životní prostředí. Ve voze najdou všechny emoce, které přináší instinktivní řízení. Abychom toto vše vyjádřili, rozhodli jsme se náš nový fastback více než půl roku před jeho uvedením na trh představit v muzeu Louvre–Lens,“ prohlásila Linda Jackson, generální ředitelka značky Peugeot

Nový Peugeot 408 překvapuje svým jedinečným vzhledem, atraktivní siluetou a inovativní architekturou zvýšeného fastbacku. Je v rámci produktové nabídky značky zcela novým druhem. Také jeho prezentace veřejnosti je mimořádně originální. Týmy kreativního studia Superbien a agentury OPEn realizovaly projekt nazvaný The Sphere. Jedná se o průhlednou vitrínu kruhového tvaru. Ta rotuje různými směry a představuje ze všech úhlů pohledu nový Peugeot 408, který je v ní uvězněný. Tato originální instalace byla představena ve výjimečném prostředí muzea Louvre–Lens. Nový Peugeot 408 se tak stal jedinečným uměleckým dílem, které zdůrazňuje aerodynamické vlastnosti modelu.

„The Sphere nám umožňuje zavěsit nový Peugeot 408 do prostoru, nasimulovat stav beztíže a otáčet s celým vozem tak, aby byl vidět ze všech úhlů. Chtěli jsme ukázat dynamiku, která z nového vozu Peugeot 408 vyzařuje. Za tímto účelem jsme se rozhodli o pokus vzdorovat gravitaci a vytvořit schránku, která by nový Peugeot 408 bez námahy natočila do jakékoli polohy a umožnila tak řádně si prohlédnout jeho design. Tato schránka musela být stejně atraktivní a nečekaná jako samotný vůz. Tak se zrodil The Sphere,“ vysvětlil Stéphane Lecoq, kreativní ředitel agentury OPEn, a pokračoval: „Když se nečekaným způsobem setká forma s funkcí, lze dosáhnout velkolepých výsledků. Konstrukce The Sphere a její fungování jak po fyzické, tak po estetické stránce vyžadovaly velmi inovativní postupy.“

Kostra The Sphere je vyrobena z vysokopevnostní oceli a pokryta ochrannou vrstvou stříbrného epoxidu. Průhledná vitrína ve tvaru bubliny je vyrobena z měkčeného PVC, které umožňuje použití nenápadných ventilátorů, které udržují bublinu nafouknutou, a zároveň jsou téměř neviditelné. Dvě velké obruče o průměru 5,10 m uvádí do pohybu systém pohonu čtyř kol poháněný elektromotory o výkonu 3 500 W. Většina energie se využívá k otáčení objektu The Sphere a udržování jeho těžiště. 

Muzeum Louvre–Lens, pozoruhodně krásné a velmi moderní místo, je pro instalaci dokonalým prostředím. Jeho elegantní uspořádání zakřivených skleněných a hliníkových fasád vytváří moderní krásu, která je v souladu s velkolepostí pařížského originálu muzea Louvre. Díky svému neobvyklému vzhledu a dechberoucímu půvabu se stalo ideálním místem pro originální prezentaci vozu.

Nový Peugeot 408, který se na krátkou dobu představí v projektu The Sphere, vstoupí do reálného světa začátkem roku 2023, kdy bude zahájen jeho prodej. Vůz určený na mezinárodní trhy se bude vyrábět nejprve ve francouzském Mulhouse pro evropský trh a později v čínském městě Čcheng-tu pro místní trh. Při uvedení na trh bude nabízen se dvěma plug-in hybridními motory ve výkonových variantách 225 a 180 k a s benzinovým motorem PureTech 130. 

Krátký film s názvem „Unexpected from every angle“ („Nečekaný ze všech úhlů“), který byl natočen v Louvre–Lens v polovině července 2022, si můžete prohlédnout prostřednictvím tohoto odkazu. 

Fotogalerie
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq