Představení z Londýna připomene Simona a Garfunkela

Příběh slavné folkrockové dvojice připomene ve středu 5. října od 20 hodin ve Velkém sále Měšťanské besedy The Simon & Garfunkel Story.

weby na míru UNIWEB

Úspěšné představení, které pochází z londýnského West Endu, už viděly statisíce diváků ve více než 50 zemích světa po celém světě. Teď se poprvé objeví také v České republice.

Hudba a dobové projekce v něm vypráví příběh mapující skromné začátky dvou spolužáků i jejich cestu
k neuvěřitelným úspěchům. V doprovodu tříčlenné kapely vystupují mladí zpěváci Adam Dickinson jako Paul Simon a Cameron

Potts jako Art Garfunkel. „Zpívají oba naprosto neskutečně, myslím si, že se to bude hudebním fanouškům líbit,“ poznamenal Ivan Jáchim, jednatel provozovatele Měšťanské besedy.

O tom, že nemusí být daleko od pravdy, svědčí i hodnocení, která se na adresu projektu objevila v médiích. „Více už se originálu přiblížit nelze,“ napsal Theatre Weekly. „Mohli jste zavřít oči, naslouchat a věřit, že na pódiu byli skuteční Simon a Garfunkel. Památný večer,“ zhodnotil počin Trib Live.

Besedou tak na začátku října zazní hity 60. let minulého století, které spolu Simon s Garfunkelem napsali - Mrs. Robinson, Bridge over Troubled Water, Homeward Bound, Scarborough Fair, The Boxer, nejslavnější The Sound of Silence a další.
Oba američtí muzikanti se znali už od školy a první drobné úspěchy sklízeli už na konci 50. let, definitivně prorazili v roce 1965. Jsou držiteli několika cen Grammy, byli uvedeni do Rokenrolové síně slávy. Jako dvojice se rozpadli
v roce 1970, po čase ale spolu ještě několikrát vystoupili. Na koncert v Central Parku v New Yorku v roce 1981 přišlo půl milionu diváků.

Vstupenky na koncert jsou v prodeji na www.mestanskabeseda.cz.

Fotogalerie
NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby