ZPRÁVY Kultura Plzeň

Fenomén Merkur

Kdo z dříve narozených by neznal stavebnici Merkur. Nyní máte jedinečnou příležitost seznámit s touto legendou i své děti a vnoučata. Ve čtvrtek 15. prosince 2016 bude v hlavní budově Západočeského muzea v Plzni zahájena výstava s názvem Fenomén Merkur. Vernisáž výstavy začne v 16.00 hodin.

4

Včera

Etiopie ve VISIO ART GALERY

13. prosince v 18:30 h začíná ve VISIO ART GALERY v Plzni na Roudné přednáška Jana Záhoříka Současná Etiopie. Přednáška se bude zabývat vývojem v Etiopii v posledních 40 letech. Etiopie je nejen zemí, která nebyla nikdy kolonizována, ale zároveň je sídlem Africké unie, což činí z Addis Abeby jakýsi africký Brusel.

3

Před 2 dny

Probíhá nominace kandidátů na Plzeňského Orfea

Správní rada Nadace 700 let města Plzně již po třinácté udělí „Cenu Nadace 700 let města Plzně v hudební oblasti“ - Plzeňský Orfeus. Je určena jednotlivcům od 15ti let věku - studentům, kteří studují v Plzni a mimořádným způsobem se zasloužili o reprezentaci města Plzně v oblasti klasické hudby v daném roce.

4

Před 3 dny

Martin Čičvák uvede Molierova Dona Juana

Třetí premiéra činohry Divadla J. K. Tyla v sezoně se odehraje 10. prosince 2016 ve Velkém divadle: Molierova Dona Juana uvede vyhledávaný režisér Martin Čičvák, který v osvědčeném titulu nachází řadu aktuálních témat. Příběh Juana, to je podle něj „sebezničující trip po sebevraždě Evropy“.

4

Před 3 dny

Knižní tip: Viktoriáni - O fotbalistech, kteří psali historii slavného plzeňského klubu

Zatímco VIKTORIA, kronika fotbalového klubu Viktoria Plzeň, která vyšla v roce 2015, rozsáhle zmapovala veškeré plzeňské fotbalové dění počínaje rokem vzniku FC Viktoria až po současnost, novou knihu VIKTORIÁNI vytváří vzpomínky na legendární hráče.

2

Před 3 dny

Knižní tip: Dějiny města Plzně 2

Druhý svazek projektu Dějiny města Plzně, který je zaměřen především na 19. století, je opět kolektivní monografií, na níž se podílelo 19 autorů tentokrát zejména z plzeňských paměťových institucí. Publikace však přesahuje dolní i horní časový mezník 19. století.

5

Před týdnem

Bob a Bobek jako obyčejní kluci

Na Malé scéně se zabydlí Králíci z klobouku kouzelníka Pokustona. Nová pohádka činohry Divadla J. K. Tyla se jmenuje Bob a Bobek a inspiraci čerpá ze známého televizního večerníčku. Premiéra se uskuteční 3. prosince v 17 hodin.

5

Před týdnem

Pět horkých novinek promítne Kino Beseda během 7 dní francouzského filmu

Už čtvrtý ročník přehlídky 7 dní francouzského filmu vypukne 30. listopadu v Kině Beseda. Zahájí ho film oceněný Velkou cenou poroty na festivalu v Cannes s názvem Je to jen konec světa. Na programu přehlídky je celkem pět novinek letošního roku a dva filmy z roku 2014, které stojí za to vidět.

5

Před týdnem

Nošenky z Plzně pořádají Nosicí ples

Nošenky z Plzně jsou skupinou asi 350 maminek, které své děti nosí v šátcích či ergonomických nosítkách a vychovávají své děti kontaktně a s respektem. A nyní se rozhodly, že vyrazí na parket. Jak jinak, než se svými dětmi navázanými v šátcích.

4

Před týdnem

Kaznějovští oslavili příchod adventu

V pondělí 28. listopadu 2016 slavili v Kaznějově začátek adventu tradičním rozsvěcením vánočního stromu, vánočním koncertem a putováním za betlémskou hvězdou v podání místního ochotnického spolku Štace.

4

Před týdnem

Měšťanská beseda - kulturní program na prosinec 2016

Měšťanská beseda, si Vás dovoluje pozvat na kulturní akce, které se budou konat v prosinci.

2

Před 2 týdny

Ve Spáleném poříčí probíhá Mezinárodní festival outdoorových filmů

Festival probíhá do 26. 11. 2016 tradičně v koncertním sále zámku.

6

Před 2 týdny

LIDUSCHKA (BAAROVÁ) – SVĚTOVÁ PREMIÉRA V PLZNI

Přímo pro Divadlo J. K. Tyla vznikl nový muzikál o Lídě Baarové, přinést by měl zcela nový, sarkastický a provokativní pohled na život slavné herečky. Liduschka (Baarová) je dílem trojice renomovaných autorů: Karla Steigerwalda, Aleše Březiny a Jiřího Ornesta.

1

Před 2 týdny

Kniha Správné dítě byla pokřtěna. Ilustroval ji plzeňský výtvarník Petr Šrédl

Kniha Správné dítě není určena jen pro rodiče, ale má bavit především malé děti. Autorem je Pavel Zacha, ilustrace vytvořil plzeňský Petr Šrédl. Křtem v café baru CP-1 v Praze 23. 11. 2016 provázel Petr Novotný.

4

Před 2 týdny
scooter_vary