Bílí tygři vykousli Lasselsbergru bod

Ani prodloužení včera nerozhodlo o vítězi utkání sedmého kola extraligy mezi plzeňským Lasselsbergerem a libereckými Bílými tygry. Přestože Plzeňští dvakrát vedli, Liberec se vždy dotáhl a obě mužstva si tak rozdělila po bodu za remízu 2:2.

Ačkoliv Plzeň nastoupila morálně nabitá po páteční výhře na Slavii, marodka se jí neztenčila a hned první minuty ukázaly, že Tygři z Liberce neprodají kůži lacino. Přítrž rychlým brejkům Liberce učinili alespoň na chvíli domácí ve čtrnácté minutě, kdy Švík u mantinelu vybojoval puk a předložil ho Vostřákovi. Ten pak vyjel před branku a Svobodovi v brance Liberce nedal šanci. 1:0. Liberec se ale otřepal brzy. O čtyři minuty později, v době, kdy končila přesilovka Plzně, ujel Novák a bylo vyrovnáno. Kromě smírného výsledku ale první část hry přinesla Plzni dvě další zranění.
Další změnu skóre přinesla devětadvacátá minuta. Pospíšil s Dvořákem nejdřív za brankou školili liberecké beky a nakonec Dvořák Pospíšilovi nahrál do ideální pozice před bránu. 2:1.
Ještě do přestávky ale bylo znovu srovnáno. Po Novákově střele protlačil puk za záda Libora Barty Kašpařík. Třetí třetina i následné prodloužení pak sice přinesly šance na obou stranách, stav 2:2 na světelné tabuli se ale už neměnil. Plzeň i Liberec tedy získaly po bodu.
Negativem zápasu je, že se rozrostla marodka. To je na hře týmu samozřejmě znát.
Plzeň je nyní v tabulce na osmém místě. Už zítra nasedá do extraligového kolotoče znovu a bojovat o body bude tentokrát ve Vítkovicích. V pátek a v neděli budeme moci Lasselsberger povzbudit doma. V pátek tu hraje Znojmo, v neděli pak plzeňský zimák uvidí západočeské derby Plzeň – Karlovy Vary.