Cyklista v lese u Lubů srazil chodce a od nehody ujel

Policisté na oddělení obecné kriminality ukončili prověřování srážky cyklisty s chodem, který utrpěl zranění.

weby uniweb zprávy

Od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání dvaasedmdesátiletý muž z obce na Klatovsku, který byl obviněn ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a přečinu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku spáchaného ve stadiu pokusu.

Dne 24. března letošního roku jel uvedený muž na jízdním kole po komunikaci v lesním úseku směrem na obec Luby nedaleko Klatov. Muž při jízdě v klesání a projetí mírné pravotočivé zatáčky třicet minut po čtrnácté hodině vjel do protisměru, kde procházel čtyřiasedmdesátiletý muž z obce u Klatov a držel po své levé straně jízdní kolo. Cyklista levou stranou řídítek zachytil o řídítka druhého jízdního kola a došlo k pádu obou mužů na komunikaci. Ke srážce došlo nedaleko železničního přejezdu. Z místa dopravní nehody cyklista odjel a zraněnému chodci neposkytl nezbytnou pomoc. Krátce po dopravní nehodě byl zraněný chodec nalezen ženou a mužem, kteří místem procházeli a přivolali zdravotníky. Následně policisté zjistili i cyklistu, který se podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem.

Policisté si vyžádali znalecký posudek z oboru zdravotnictví a podle soudně lékařského hodnocení se u zraněného muže jednalo o vážnou poruchu zdraví bezprostředně ohrožující poškozeného na životě.

Dále cyklista neposkytl zraněnému chodci pomoc.

Podle trestního zákoníku, řidič dopravního prostředku, který po dopravní nehodě, na níž měl účast, neposkytne osobě, která při nehodě utrpěla újmu na zdraví, potřebnou pomoc, ač tak může učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného, bude potrestán odnětím svobody až na pět let nebo zákazem činnosti.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 9.8.2018 07:200 +
 
englishfocus

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb