Plzeň v přestřelce v Litvínově neuspěla

Boj o naději postupu do play-off hokejisté Lasselsbergeru nezvládli. Ve 44. kole extraligy podlehli v Litvínově 4:5, rozhodující gól dostali 46 vteřin před koncem.

V utkání 44. kola extraligy porazil Litvínov hostující Plzeň po strhující bitvě v poslední
třetině 5:4, když o výhře Chemiků rozhodl 46 sekund před závěrečnou sirénou zkušený útočník Jan Benda.
Začátek byl ze strany domácích hodně vydařený. Už po necelých dvou minutách je při přesilovce poslal do vedení střelou od modré Hranáč.
Za necelou minutu však bylo srovnáno, neboť na druhé straně se po přihrávce Důrase prosadil Šindel.
Nerozhodný stav však netrval dlouho. Síťku za Málkovými zády rozvlnil dorážkou důrazný Branda. V druhé části Plzeň srovnala krok a také skóre. Ve 28. minutě totiž zapomněli domácí obránci
na ofenzivně hrajícího kapitána Západočechů Trnku, který překonal Altrichtera.
V posledním dějství zažili diváci brankovou smršť.
Odstartovali ji ve 44. minutě Benda, který nadvakrát překonal Málka.
Následovalo vyrovnání z hole Zelenky a v 54. minutě další vedení domácích, o které se postaral obránce Poživil. Na 4:4 vyrovnával po kombinaci s Moravcem a Zelenkou svým druhým gólem v utkání Trnka.
Poslední slovo ale patřilo litvínovskému Bendovi, který 46 sekund před koncem protlačil kotouč mezi Málkovými betony a zařídil tak tři body pro domácí. Severočeši tak definitivně poslali poslední Vsetín do baráže.
Za Plzeň už nenastoupil obránce Štěpánek, kterého klub uvolnil do Švédska.
Petr Fiala (asistent Litvínova): "Dnes jsme byli šťastnějším mužstvem. Při hře dopředu jsme byli hodně nebezpeční. V poslední třetině to byla divočina s množstvím branek."
Marek Sýkora (trenér Plzně): "Chtěli jsme dosáhnout alespoň na bod. Vypadalo to, že se nám to podaří, ale v závěru jsme soupeři dovolili vstřelit vítězný gól."
Tipsport extraliga, 44. kolo: Chemopetrol Litvínov - Lasselsberger Plzeň 5:4 (2:1, 0:1,
3:2). Branky a nahrávky: 2. Hranáč (Prorok), 6. Branda (Skuhrovec), 44. Benda (Ťupa), 54. Poživil (Reichel), 60. Benda (Branda, Skuhrovec) - 3. Šindel (Důras, Adamský), 28. Trnka (Šindel,
Adamský), 51. Zelenka (Trnka), 58. Trnka (D. Moravec, Zelenka). Rozhodčí: Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 2225.
Litvínov: Altrichter - Hranáč, Punčochář, Gýna, Poživil, Ťupa, Kočí, Skuhrovec - Prorok, Reichel, Kubinčák - Branda, Benda, Trávníček - Bednařík, Sklenička, Šaffer - Gombár, Jánský, Zadina. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.
Plzeň: Málek - Cartelli, Trnka, Nedoma, Hučko, Vobořil, Výborný - Zelenka, D. Moravec, Matějovský - Kracík, A. Padělek, Vorel - Adamský, Šindel, Důras. Trenéři: M. Sýkora, Rulík a