Sedmnáctiletý agresor zaútočil na Plzeňáka, ten má trvalé následky

Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň zahájili trestní stíhání mladistvého ze spáchání provinění ublížení na zdraví v jednočinném souběhu s přečinem výtržnictví.

uniwebwebynamiru2018

Obviněným je teprve 17letý mladík z Plzně. Ten se 11. ledna 2019 procházel po Plzni s partou kamarádů a přitom poslouchali hudbu z reprobedny. Kolem sedmé hodiny večer se v Rubešově ulici s partičkou potkal 52letý muž, který mladíka napomenul, aby hudbu ztlumil. Ten na to reagoval slovy: ,,Nebo co?“ Starší muž ho tedy napomenul znovu.  Mladý agresor neváhal a do muže strčil tak, že ten upadl na zem a zůstal ležet v bezvědomí. Místo toho, aby zavolal na linku 155, ještě do muže v bezvědomí kopl. Celá parta z místa následně utekla. Poškozený utrpěl pohmoždění spánkového laloku a více jak dva týdny ležel v nemocnici. Následkem zranění trpí poruchou krátkodobé i dlouhodobé paměti a poruchou řeči, kdy tyto poruchy budou dle znalce s největší pravděpodobností již trvalé.

Díky precizní práci plzeňských kriminalistů a kamerovým záznamům z jiného napadení, kde mladík také figuroval, policisté agresora ztotožnili a vypátrali. Výše popsaného jednání se dopustil již v minulosti a byl odsouzen k trestu odnětí svobody v délce 8 měsíců. V neposlední řadě byl uznán vinným z provinění loupež, kterou spáchal v roce 2018. V současné době vykonává trest odnětí svobody ve věznici pro mladistvé. 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Festival regionálních potravin Plzeňského kraje 2019

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018