Semifinálová hokejová série se vrací na západ Čech

Čtyři duely série jsou minulostí a indiáni musejí podruhé odvracet mečbol. Nyní mají výhodu domácího prostředí.

V úvodu předloňské sezóny se lépe vedlo Plzeňákům, když smazali dvougólový náskok soupeře a uspěli nakonec 4:3. V odvetě, opět před vlastním publikem, zvítězili díky brance Kubalíka z desáté minuty nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Poté se hrálo dvakrát v Brně a na úvod pod širým nebem domácí nezaváhali 5:2, pak se indiáni vzepjali, zvládli nájezdy a vezli si tak na západ Čech dva body. Vloni načali vzájemné duely lépe Jihomoravané, kterým vyšel vstup do utkání a nakonec dokráčeli k vítězství 6:3 na plzeňském ledě a v odvetě před svými fanoušky zvládli další přestřelku - 8:5, Západočechům nestačily ani čtyři branky Kubalíka. Do třetice to již indiánům vyšlo, před svými fanoušky uspěli v šachové partii 2:1 v prodloužení a dva bodíky si nakonec odvezli i následně z DRFG Arény. Úvodní duel nové sezóny přinesl devítigólovou přestřelku, po které se v prodloužení radovali v Home Monitoring Aréně hosté. Výsledkem 5:4 skončil i druhý zápas, to ale již uspěli Západočeši. V Brně vše musely rozetnou až samostatné nájezdy, ty lépe zvládli domácí, ve druhém indiáni, kteří tím i vybojovali Prezidentský pohár. Semifinálovou sérii načali lépe Jihomoravané, kteří na západě Čech zvítězili 3:2 a 4:1. Před svými fanoušky získali mečbol gólem v poslední minutě utkání 3:2, ten Západočeši odvrátili opět těsně - 2:1. Jakou zápletku bude mít utkání nyní?