Škodaland na neděli chystá dětský překážkový závod

Spolek Kukačky, z. s., připravuje ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 3 již druhý ročník běžeckého překážkového závodu pro děti ŠKODALAND RACE JUNIOR.

uniwebwebynamiru2018

Poběží se opět po vyznačené trase v nerovnoměrném terénu, který prověří nejen jejich fyzickou zdatnost, ale také psychickou odolnost při překonávání překážek s různou obtížností.

„Akce se bude konat v neděli 9. června 2019 od 10 hodin v prostorách multifunkčního areálu Škodaland v Českém údolí u Borské přehrady a bude se skládat ze dvou částí – samotného závodu a doprovodného programu ve formě soutěží, různých vystoupení a dalších zábavných složek," informuje Michal Boháček, organizátor sportovní akce. „Stejnou trať absolvují i hendikepované děti, na které čekají stejná ocenění a odměny, jako na jejich zdravější kamarády," dodal Michal Boháček.

Závod bude probíhat v jednotlivých kategoriích, a to 4 - 5 let, 6 - 7 let, 8 - 9 let, 10 - 11 let a 12 - 13 let. Registraci závodníka je třeba provést na webových stránkách závodu www.skodalandracejunior.cz, kde jsou k dispozici i soutěžní podmínky. Samotný start závodu proběhne v areálu ŠKODALAND u Borské přehrady.. Při registraci, nejdéle jednu hodinu před startem vybrané kategorie se odevzdají vytisknuté, vyplněné a podepsané soutěžní podmínky sportovní akce ŠKODALAND RACE JUNIOR, a souhlas zákonného zástupce. Po odevzdání těchto dokumentů získá účastník nejen startovní číslo, ale také čepici s logem závodu a funkční šátek. Informace o závodu mohou zájemci získat i na zřízeném facebookovém profilu – ŠKODALAND RACE JUNIOR, pro případné informace je možno napsat na emailovou adresu info@skodalandracejunior.cz.

„Loňský, premiérový, závod se setkal s opravdu velkým zájmem a my jsme rádi, že můžeme v našem obvodu podpořit tento druh sportovního vyžití pro děti a rodiče. Zvlášť, když si ho mohou vyzkoušet i děti hendikepované, a děti z dětských domovů“, říká Ondřej Ženíšek, místostarosta MO Plzeň 3.

Každý závodník, který úspěšně překoná všechny překážky a dorazí do cíle, získá od pořadatele medaili s logem závodu a drobný dárek. První tři závodníci, kteří zdolají tuto náročnou trať v nejlepším čase ve své kategorii, získají pohár s logem závodu. Hodnoceni budou vždy nejlepší tři chlapci a tři dívky zvlášť. Absolutně nejrychlejší závodník, pak získá pohár starosty MO Plzeň 3.

V letošním se, po dohodě se občanským sdružením ProCit, z. s., závodu zúčastní také děti s poruchou autistického spektra. S ohledem na jejich potřeby závod proběhne již v sobotu
8. 6. od 14 hod.  Jsme rádi, že i zde můžeme pomoci dětem, které rády sportují. Medaile a dárky dostanou všichni startující.

„Každá akce, která zvedne děti od počítačů, herních konzolí a mobilních telefonů a prověří jejich fyzickou a psychickou zdatnost při překonávání překážek, má smysl,“ dodal David Procházka.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Strašidelný rej

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018