Sobotní Pilsner fest láká na pivo i skvělou muziku

Je to již 175 let, co sládek Josef Groll uvařil v plzeňském měšťanském pivovaru první várku spodně kvašeného ležáku. Spojením výjimečné plzeňské vody, hořkého žateckého chmele a světlého ječného sladu vznikl 5. října 1842 nenapodobitelný originál.

uniwebwebynamiru2018

Pivo se zlatou barvou, sněhobílou pěnou a říznou chutí, které se stalo vzorem 70 % světové produkce piva.

Tento důležitý okamžik připomene tradiční Pilsner Fest, nejdůležitější pivní událost v Plzni, která každoročně přiláká kolem 50 tisíc návštěvníků. Letošní jubilejní ročník se odehraje 7. října 2017 v prostorách plzeňského pivovaru a na náměstí Republiky v Plzni. Oslavy začnou v 11:00, vstup je zdarma. A protože Pilsner Urquell slaví 175. narozeniny, bude letošní oslava ještě výjimečnější.
Těšit se můžete na pivo v té nejlepší kvalitě. Budete moci ochutnat plzeňský ležák Pilsner Urquell v nefiltrované podobě a na několika místech vám nabídneme pivo přímo z tanku. Ve velkokapacitních stanech zažijete jedinečnou atmosféru jako v restauraci a vychutnáte si perfektně načepované pivo ve skle. Čepování bude probíhat pod dohledem zkušených Master Bartenderů, finalistů soutěže o nejlepšího výčepního plzeňského ležáku, a budete mít rovněž příležitost potkat se se sládky.

K dobrému pivu patří dobré jídlo. Ve spojení s gurmánským Fresh Food festivalem jsme připravili nabídku nejrůznějších českých i zahraničních specialit ze zemí, kam se Pilsner Urquell vyváží. Speciální menu budou mít připraveny také místní partnerské restaurace – Lokál, Švejk a Na Spilce. Exkluzivním hostem festivalu bude pražská hospoda U Pinkasů, která se na Pilsner Festu letos objeví úplně poprvé.
Připraven bude rovněž bohatý doprovodný program a nebude chybět ani skvělá hudba. Na letošním Pilsner Festu zahrají například Support Lesbiens, Monkey Business, Mňága a Žďorp, Sto zvířat, Lenny, Jelen a další. Těšit se můžete také na speciální festivalové prohlídky pivovaru a ukázky práce bednářů, jejichž řemeslo má v pivovaru tradici už od jeho založení.

Stejně jako v předchozích letech, oslavy výročí zrození plzeňského originálu Pilsner Festem nekončí. Na festival totiž navážou regionální slavnosti po celé zemi, které připomenou první várku plzeňského ležáku. V říjnu a listopadu budou vybrané restaurace a pivnice po celé ČR čepovat nefiltrovaný Pilsner Urquell, naražený ze stylového dřevěného sudu plzeňským sládkem. O doprovodnou zábavu se postará putovní hudební kapela, která svůj repertoár podřídí vždy místu oslav. Roadshow s první várkou začne 12. října v Praze a bude putovat přes Brno, Bratislavu, Ostravu, Liberec, Karlovy Vary, Hradec Králové, České Budějovice zpět do Plzně, kde svou pouť 25. listopadu zakončí.

PRVNÍ ORIGINÁL – PILSNER URQUELL
________________________________________
Pivo od mistrů výčepních
Jak správně načepovat hladinku, šnyt nebo mlíko? To na místě předvedou praví mistři svého řemesla, finalisté soutěže Pilsner Urquell Master Bartender, která oceňuje nejlepší výčepní plzeňského piva. Všichni návštěvníci Pilsner Festu tak budou mít jedinečnou možnost nechat si své pivo načepovat od těch nejšikovnějších výčepních z celé České republiky. Ti, kteří se budou chtít mistrné technice čepování sami přiblížit, mohou zavítat přímo do stanu Na Spilce do Školy čepování, kterou na Pilsner Festu povedou právě zmínění mistři. Zde si návštěvníci sami zkusí, jak obtížné je správně načepovat poctivou hladinku s krémovou bílou pěnou.
________________________________________
Společný přípitek v 18.42

Čas odkazuje přímo k roku 1842, kdy spatřila světlo světa vůbec první várka plzeňského originálu. Přípitek proběhne současně na obou scénách Pilsner Festu (v pivovaru & na náměstí Republiky) a pronesou ho hlavní představitelé společnosti Plzeňský Prazdroj a města Plzeň. Těsně před slavnostním okamžikem se rovněž narazí dva 175 litrové dřevěné sudy piva, jako odkaz k 175. narozeninám. Plechovky určené k „hromadnému ťuknutí“ se začnou rozdávat od 18:00. Přípitek se bude také streamovat online na Facebooku Pilsner Urquell, aby i ti, kteří se nebudou moci na místo dostavit, si mohli připít a oslavit tento okamžik.
________________________________________
DOPROVODNÝ PROGRAM

________________________________________
Bednářem na zkoušku
Své umění předvedou ve speciálním stánku na nádvoří pivovarští bednáři, kteří pro letošní Pilsner Fest připravili jako odkaz k výročí 175 let od uvaření první várky plzeňského ležáku dva sudy o objemu 175 litrů. Bednářská parta na místě představí své řemeslo a ukáže, jak probíhá výroba dřevěného sudu od opracování až po jeho složení z dřevěných dužin. Bednáři všem příchozím také nabídnou možnost vyzkoušet si, jak by se v tomto řemesle osvědčili, například při jedné z důležitých bednářských disciplín – prolezením otvoru v pivním sudu. Při stloukání velkého dřevěného sudu totiž běžně jeden z tovaryšů zůstává uvnitř i po jeho stlučení, a vylézá z něj ven teprve ve chvíli, kdy je vše potřebné hotové. Těžká bednářská práce však končí až pomyslným podpisem vykonaného díla, kdy bednáři na sudy vypalují logo Pilsner Urquell. I tuto finální fázi výroby sudů si budou moci příchozí vyzkoušet a logo Pilsner Urquell – 175 let si sami vypálit do menšího dřevěného základu. Plzeňští bednáři, kteří jsou jedinou pivovarskou bednářskou partou v Evropě, budou rovněž zvát na Pilsner Fest všechny, kteří se jmenují Bednář/Bednářová, aby se přišli podívat, jaké unikátní řemeslo stojí za původem jejich jména a sami si vyzkoušeli, zda by svému jménu dělali čest.
________________________________________
Výjimečný gurmánský zážitek

K dobrému pivu neodmyslitelně patří také kvalitní jídlo, plzeňský ležák na čepu proto doplní široká nabídka českých i zahraničních specialit. Pečlivě připravená degustační menu, která se nejlépe hodí k plzeňskému pivu, nabídnou v areálu pivovaru plzeňské podniky U Pinkasů, Na Spilce, Švejk restaurant nebo Lokál, a to ve svých velkokapacitních stanech doplněných o výčepy i hudbu. Čeká vás však také spousta dalších stánků s občerstvením, které byly vybrány pod taktovkou kulinářského Fresh Festivalu. V rámci evropské kuchyně zde mimo české klasiky bude mít své zastoupení také Itálie, Francie a Německo a pochutnat si budete moci rovněž na specialitách ze vzdálenějších krajin, jako jsou Vietnam, Mexiko a Severní a Jižní Amerika.
________________________________________
Netradiční prohlídka pivovaru
Jako každý rok si návštěvníci Pilsner Festu mohou ozvláštnit festivalový den netradiční prohlídkou pivovaru Plzeňský Prazdroj, která se zaměří jak na historii zlatého ležáku, tak na jeho unikátní výrobu. Zpřístupněn bude speciální festivalový prohlídkový okruh, během kterého návštěvníci prvně nahlédnou do elektrocentrály. Zde se dozví o Františku Spalkovi, jenž se zapsal do historie pivovaru tím, že mu umožnil nezávislost na dodávkách vody a elektřiny. Dále s průvodcem navštíví bednárnu Plzeňského Prazdroje, jež bývá zpřístupněna široké veřejnosti pouze v den Pilsner Festu, a která připomíná již téměř zapomenuté tradiční bednářské řemeslo. Neodmyslitelným završením prohlídky budou pivovarské sklepy, kde ochutnáte nefiltrované a nepasterizované pivo Pilsner Urquell čepované přímo z dubových ležáckých sudů. Prohlídky se budou konat od 10.00 do 20.00 hodin, každých 15 minut. Vstupné je 100 Kč.

HUDEBNÍ PROGRAM
________________________________________
V pivovaru

ČAS VYSTOUPENÍ
11:30 - 12:30          Lenny
13:30 - 14:30 WAW a Viktor Dyk
15:30 - 16:30 Progres 2
17:30 - 18:30 Electric Lady
    18:42 PŘÍPITEK * 
20:00 - 21:00 Monkey Business
22:00 - 23:00 Walk Choc Ice
00:00 - 01:00 Sto Zvířat

    * vydávání plechovek od 18:00 hod. Sledujte informace na místě.
Na náměstí Republiky

ČAS VYSTOUPENÍ
11:30 - 12:15 Mňága a Žďorp
13:00 - 13:45 Perutě
14:30 - 15:30 Ill Fish
16:30 - 17:30 Support Lesbiens
    18:42 PŘÍPITEK * 
19:00 - 20:00 Alice a Dan Bárta
21:00 - 22:00 Jelen
 

    * vydávání plechovek od 18:00 hod. Sledujte informace na místě.
________________________________________
PRAKTICKÉ INFORMACE
________________________________________
Pilsner Expres z Prahy zdarma
Na místo vzniku tradičního piva odveze zájemce z Prahy speciální vlak, který bude pro všechny jeho gratulanty zdarma. Cílem je zároveň podpořit zodpovědnou konzumaci a zajistit tak všem návštěvníkům z Prahy a okolí bezpečný odvoz z akce. Vlak odjíždí v 10.25 z pražského Hlavního nádraží a zpět do Prahy se vrací ve 23.30. Kapacita je však omezená, je tedy potřeba přijít včas.
________________________________________

________________________________________
Parkování
Pokud cestujete autem, je možnost zaparkovat v okolí areálu, především u stadionu FC Viktorie Plzeň. Nejbližšími zpoplatněnými parkovacími místy od areálu plzeňského pivovaru jsou Parkovací dům Rychtářka, parkoviště u Hornbachu nebo pod mostem Milénia. Nejbližší bezplatná parkoviště jsou u Obchodního centra Albert a Obchodního centra Baumax.
________________________________________
Promile INFO a zóna K-lee-deck
Zejména pro klid řidičů, ale obecně pro všechny festivalové zájemce o bezpečný návrat domů z festivalu bude opět k dispozici odpočinková zóna K-lee-deck. Návštěvníci si zde v rámci projektu Promile INFO mohou zdarma dýchnout do profesionálního alkohol testeru a dozvědět se, za jak dlouho pro ně bude bezpečné usednout za volant vozidla. Zároveň si mohou vyzkoušet pár běžných aktivit s tzv. opilými brýlemi, které navozují pocit po požití alkoholu, probrat s odborníky zásady bezpečné konzumace alkoholu nebo si jen tak oddychnout v zázemí modrého stanu.
________________________________________
Náramek jako identifikace plnoletosti

Především zletilým návštěvníkům, kteří působí na své okolí příliš mladistvým dojmem, je určen praktický a stylový „age check“ pásek. Jeho viditelné připnutí na ruku zabrání případným nedorozuměním při objednávání piva u výčepů. Návštěvníci jej můžou získat v info stáncích.
________________________________________
Bezpečnost a další doporučení
Bezpečnostní opatření je pro nás vždy na prvním místě. Celý areál Pilsner Festu bude proto uzavřen a ve vstupních koridorech budou pořadatelé kontrolovat, zda nikdo nevnáší na oslavu nebezpečné předměty (mezi které patří i DEŠTNÍKY a další podobné věci). I z důvodu plynulosti kontrol prosíme všechny návštěvníky, aby s sebou nebrali žádná větší zavazadla. Aby si všichni mohli Pilsner Fest užít na plno a bez problémů, je návštěvníkům doporučeno zajistit hlídání pro své nejmenší členy i domácí mazlíčky. Kompletní návštěvní řád je k dispozici na oficiálních stránkách Pilsner Festu na www.pislnerfest.cz.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
6.10.2017 16:550 +
 
Kapely s příběhem

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018