Štybar byl desátý v závodě Světového poháru

Osmý díl seriálu vyhrál v Belgii domácí Nijs, nejlepším Čechem byl šestý Dlask

Belgický cyklokrosař Sven Nijs potvrdil svou nadvládu v této sezoně i v osmém závodu Světového poháru, v němž si dojel pro sedmé letošní
vítězství.
Západočech Zdeněk Štybar ze Stříbra obsadil v prestižním klání výbornou desátou příčku. Nejlepší z českých reprezentantů Petr Dlask obsadil v silvestrovském závodě v Belgii šestou pozici.
Nijse doprovodil na stupně vítězů stejně jako v minulém podniku krajan Erwin Vervecken, třetí dojel Nizozemec Richard Groenendaal. Mistr světa Nijs v prestižním seriálu zaváhal pouze 11. prosince ve španělském Igorre, kde byl až osmý.
Pořadatelé a rozhodčí mistrovství světa v roce 2007 v Hooglede-Gits dnes nezvládli start. "Zaspal" na něm Nijs a dva méně významní
jezdci, přesto se startovalo podruhé po deseti minutách, během nichž ostatní cyklokrosaři odjeli jedno kolo.
Do ostrého závodu vyrazil z českých jezdců nejlépe Dlask a v prvním kole byl na třetím místě. Ve druhém se však propadl na závěr
elitní desítky a dopředu se posunul až ve druhé polovině závodu. "Odvedl na těžké trati s velkým převýšením a náročnými výjezdy standardní výkon. Dobře jel i Štybar a ve druhé polovině skvěle i
Bína. Do té doby jezdil až kolem pětadvacáté pozice a teprve pak se posunul o deset míst," řekl agentuře ČTK reprezentační trenér Petr Klouček.
Výsledky, elite: 1. Nijs, 2. Vervecken (oba Belg.), 3. Groenendaal, 4. De Knegt (oba Niz.), 5. Gadret (Fr.), 6. Dlask (ČR), 7. Franzoi
(It.), 8. Van Gils (Niz.), 9. Labbe (Fr.), 10. Štybar, ...15. Bína, 19. Šimůnek, 20. Zlámalík, 26. Kyzivát, 27. Ausbuher (všichni ČR).