V kraji bude potřeba 20 000 euroklíčů

Seminář k projektu EUROKLÍČ se konal včera v Jednacím sále Zastupitelstva Plzeňského kraje v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje. Plzeňský kraj je partnerem projektu z iniciativy hejtmanky Milady Emmerové: „Zdravotně postižení lidé budou mít u nás vždy otevřené dveře. V našem kraji budeme u...

Cílená propagace v Plzni

Seminář k projektu EUROKLÍČ se konal včera v Jednacím sále Zastupitelstva Plzeňského kraje v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje.
Plzeňský kraj je partnerem projektu z iniciativy hejtmanky Milady Emmerové: „Zdravotně postižení lidé budou mít u nás vždy otevřené dveře. V našem kraji budeme usilovat o další bezbariérové prostory i pomocí Euroklíče," uvedla hejtmanka.
Dlouhodobým cílem projektu je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu na celém území ČR rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení (např. výtahů, svislých a schodišťových plošin apod.)
Význam projektu Euroklíč pro osoby se zdravotním postižením připomněl předseda Národní rady zdravotně postižených ČR Václav Krása. Projekt je obrovským přínosem také pro rodiče dětí do tří let, jak potvrdila prezidentka sítě mateřských center v ČR Rut Kolínská.
Předseda EIPUR Pavel Hříbek uvedl aktuální statistiky: „V Plzeňském kraji je více než 15.000 držitelů průkazů ZTP a přes 5.000 držitelů průkazů ZTP/P, bude tedy potřeba kolem 20.000 euroklíčů.“
Na 6.zasedání Rady Asociace krajů ČR, které proběhne 26.6.2009 v Pardubickém kraji, by se měly jednotlivé kraje ujednotit v dalších postupech v projektu Euroklíč.



Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
12.06.2009 07:13



0 +
 
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka