Předškolákům pomůžou peníze z karnevalu, vedení Slovan jim předalo třicet tisíc korun

Dětský karneval na Slovanech není jen o tanci a zábavě, ale také o pomoci druhým. Městský obvod Plzeň 2 – Slovany totiž věnoval výtěžek z této oblíbené akce třem dětem předškolního věku, které do života vstoupily s hendikepem. Celkem dětem předalo vedení obvodu třicet tisíc korun.


Předškolákům pomůžou peníze z karnevalu, vedení Slovan jim předalo třicet tisíc korun

Dětský karneval na Slovanech není jen o tanci a zábavě, ale také o pomoci druhým. Městský obvod Plzeň 2 – Slovany totiž věnoval výtěžek z této oblíbené akce třem dětem předškolního věku, které do života vstoupily s hendikepem. Celkem dětem předalo vedení obvodu třicet tisíc korun.

Starosta Slovan Lumír Aschenbrenner a místostarostové Eva Trůková, Roman Andrlík a Václav Cinádr navštívili 19. května ředitelky dvou mateřských škol, které podpořené děti navštěvují, a předali jim dohromady tři šeky v celkové výši třicet tisíc korun. Finanční pomoc mohli poskytnout díky výtěžku z třetího ročníku dětského karnevalu, který se konal 9. března v prostorách Kulturního domu Šeříkovka.

„Stejně jako v minulých letech se vedení Slovan rozhodlo výtěžek ze vstupného na karneval věnovat na charitativní účely. Celkovou částku 26 295 korun jsme díky členům rady našeho obvodu navýšili na konečných třicet tisíc a následně rozdělili mezi tři děti předškolního věku, které do života vstoupily s různými poruchami bránícími jim v běžném vývoji. Těmto dětem, a především jejich rodinám, umožní finanční prostředky absolvovat velmi potřebnou ergoterapii či logopedii. Každé z rodin jsme dnes předali šek na částku deset tisíc korun,“ upřesnil starosta Slovan Lumír Aschenbrenner.

Částku 26 295 korun, tedy výtěžek z karnevalu, schválilo slovanské zastupitelstvo 8. dubna do rozpočtu obvodu. Jeho rada poté, 28. dubna, schválila poskytnutí finančního daru třem rodinám dětí s hendikepem, které navštěvují mateřské školy na Slovanech. Na závěr členové slovanské Rady dofinancovali zbývající částku na celkovou sumu třicet tisíc korun tak, aby každé dítě dostalo stejnou částkou ve výši deseti tisíc korun.

„Každá koruna těmto dětem a jejím rodinám pomůže, protože finanční prostředky, které musí na léčbu vynakládat, nikdy nekončí,“ zdůrazňuje místostarostka Eva Trůková. Právě ergoterapie podporuje maximální možnou participaci osob s různým typem postižení v běžném životě. Děti se při ní učí zvládat běžné denní, pracovní, zájmové a rekreační činnosti. Tato terapie respektuje plně osobnost a možnosti každého jednotlivce.



Autor: Úřad městského obvodu Plzeň 2 - Slovany Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nová škoda Enyaq

Hlavní zprávy

 

Čištění klima Chraňte sebe a své milované