Bezkontaktní teploměry Optris

Potřebujete realizovat spolehlivé infračervené měření teploty v extrémním prostředí? Teploměry Optris vám pomohou! Poměrový infračervený teploměr optris CTratio 1M měří bezkontaktně teplotu v rozmezí od 700...

mobilnípohotovost

Potřebujete realizovat spolehlivé infračervené měření teploty v extrémním prostředí? Teploměry Optris vám pomohou!

Poměrový infračervený teploměr optris CTratio 1M měří bezkontaktně teplotu v rozmezí od 700°C do 1800°C. Funkční princip umožňuje precizní měření i při velkém omezení zorného pole, například párou. Z toho důvodu je zejména vhodný pro měření v drsném prostředí, které najdeme v kovodělném nebo sklářském průmyslu.

Typem CTratio 1M rozšiřuje Optris vysokovýkonnou řadu o poměrový pyrometr s optickým kabelem. Měřicí přístroj je možné použít při teplotách okolí do 250°C, aniž by bylo nutné další chlazení měřící hlavy. V použitém více vláknovém kabelu je, stejně jako u klasických kabelů, více vláken spleteno dohromady. Kabel je tak odolnější proti zlomení a pyrometr lze použít v těžko přístupných a spletitých místech ve výrobě. Dodávané délky kabelů až do 22m umožňují rozličné scénáře instalace. K dalším přednostem patří velmi rychlé měření během 5ms a zabudovaný zaměřovací laser k označení skutečné velikosti měřícího pole.

Přesné měření i v nejdrsnějším průmyslovém prostředí

Princip funkce poměrového měření (měření dvěma rozdílnými infračervenými vlnovými délkami) dělá tento pyrometr velmi odolným proti prachu, parám a zašpiněným průzorům. Je tak možné měřit průzory se stupněm zašpinění až 90%. Tento pyrometr měří spolehlivě i tehdy, pokud měřený objekt vyplňuje měřící pole jen z 5% nebo se velmi rychle pohybuje. Taková spolehlivost infračerveného teploměru umožňuje i v nejdrsnějším průmyslovém prostředí řízení výrobních procesů a zajištění kvality výrobků. Naměřená data jsou standardně předávána přes analogové rozhraní, alternativně je možné je předávat i pomocí 6 digitálních rozhraní (USB, RS232, RS485, CAN, Profibus DP, Ethernet).

Další informace o topných elementech, pyrometrech a termokamerách najdete na stránkách www.hotset.cz. Provozovatelem stránek je společnost Hotset ČR s.r.o., která nabízí špičkové topné elementy pro průmyslové aplikace, topné spirály, topné tyče, topné pasy a pásky, infrazářiče, teplotní odporová čidla a regulátory teploty.


mobilnipohotovost

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 04.10.2012 09:02
0 +
 
Uniweb weby

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb