Boxer Štádler vyhrál na turnaji olympijských nadějí

Mezinárodní turnaj Kadetů v boxu se konal v Ústí nad Labem od 24. do 26. října 2008. Celkem se zde představilo 76 závodníků z Polska, Litvy, Lotyšska, Německa, Slovenska a Čech. Závodilo se v jedenácti váhových kategoriích od - 44 kg až do + 80 kg. Plzeňský boxer Jiří Štádler z box clubu Ondřeje...

Plzeňský boxer Jiří Štádler z box clubu Ondřeje Stacha, pod vedením svého trenéra Luboše Stacha nastoupil ve své váze do 54 kg. Šestnáctiletý talentovaný borec startoval na tomto turnaji již potřetí, Dvakrát si odnesl stříbro a tentokrát chtěl vystoupit na ten nejvyšší stupínek a konečně dokázat vybojovat zlato.V patek měl volný los. V semifinálovém souboji narazil na Tautvidase Statkeviciuse z Litvy. Od úvodního gongu Jirka dokázal vytvořit na Litevce velký tlak, který přinesl v každém ze tří kol dobré bodové hodnocení od rozhodčích. Ringový zvedl Jirkovi ruku na znamení vítězství, Jiří tento duel vyhrál 14 : 3 na body.
Štádler po zápase hodnotil : „Tentokrát jsem měl štěstí na los, Litevec nebyl příliš technický a to mi vyhovovalo. Mnohem horší to bude v nedělním finále. To bojuji proti Luboši Ferdinandovi ze Slovenska. Ten mě před třemi měsíci na turnaji v Malackách porazil. Ale o to větší je to motivace, mám mu co vracet,“ dodal Jirka s úsměvem na závěr.
Co si předsevzal také Štádler splnil, zápas se slovenským reprezentantem byla obrovská bitva, která celou halu zvedala ze sedadel. Po úvodním kole Jirka vedl 4:1 na body. Byl přesnější v direktech a dobře uvolňoval po ringu před dotírajícím slovenským borcem Ve druhém Slovák zabral byl rychlejší ve výměnách a dotáhl zápas na rozdíl jediného bodu 7:6. Dramatický souboj rozhodlo poslední kolo. Tam si Štádler sáhl na dno sil a vybojoval cenné vítězství v poměru 14 : 8 na body. Jirka tak k letošním dvou titulům mistra republiky v kategoriích kadeti a junioři a vítězství na polském turnaji přidal i zlato z prestižního domácího mezinárodního turnaje.