Boxerům ze Staru se doma nedařilo, zvítězil jen Pletánek

V Plzni se konalo předposlední Oblastní kolo v boxu. Zúčastnilo se ho 65 boxerů ze Středočeské oblasti a trenéři BC Star Plzeň Radek Seman a Petr Lukeš přivedli celkem sedm závodníků. Startovali však jen čtyři, jelikož mladý Václav Kovář a ženy Tereza Lukešová a Zuzana Vraštilová neměli toho dne žád...

V Plzni se konalo předposlední Oblastní kolo v boxu. Zúčastnilo se ho 65 boxerů ze Středočeské oblasti a trenéři BC Star Plzeň Radek Seman a Petr Lukeš přivedli celkem sedm závodníků. Startovali však jen čtyři, jelikož mladý Václav Kovář a ženy Tereza Lukešová a Zuzana Vraštilová neměli toho dne žádné oponenty.
Začínajícím kadetům, Jakubovi Semilskému ve váze do 60 kg a Zdeňkovi Kryčovi ve váze do 66 kg se nedařilo. Oba měli protivníky z klubu Geosan Praha, kteří byli nad jejich síly. V mužské kategorii ve váze do 75 kg nastoupil Josef Kvěch proti Petru Matějkovi z BC Jezírko Plzeň. Ti mají obdobné tělesné proporce i zkušenosti a vše nasvědčovalo tomu, že se bude jednat o kvalitní utkání. Pepa Kvěch od začátku plnil pokyny svých trenérů. Boxoval na dálku a nepouštěl se do tvrdých výměn. Ve vyrovnaném duelu po druhém kole vedl na body náš závodník. Ve třetím kole se však na Kvěchovi projevila únava a v polovině kola se nechal Matějkou zatlačit do provazů. Ten využil toho, že Pepovi „spadly“ ruce a zasáhl ho dvěma těžkými háky na bradu. Kvěch se ocitl na podlaze ringu a prohrál výsledkem r.s.c.h.
Poslední hájil barvy BC Staru ve váze do 75 kg 35 letý ( ! ) Jiří Pletánek ve svém premiérovém utkání a to proti Michalovi Starecovi z BC Jezírko Plzeň. Jirka má velký fyzický fond a svého soupeře neustále po ringu pronásledoval. Opakovaně se mu dařilo Starce zatlačit do provazů, kde mu zpracovával tělo a hlavu nepřestávajícími sériemi úderů. Starec měl ale kvalitní dvojitý kryt a hlavně nevídanou výdrž. V posledním kole byl Pletánek díky neustálému útočení unaven a inkasoval několik přesných direkt. Jiřího náskok z předchozích kol byl však dostačující a svůj první zápas vyhrál zaslouženě na body. Je třeba poděkovat i přítomnému lékaři panu Pratnerovi, který Jiřímu Pletánkovi zašil bezprostředně po výkonu roztržený ret.