HC Škoda Plzeň včera opět vítězně

Již v tradičním čase přivítala včera na svém ledě Škodovka Vervu Litvínov a porazila ji potřetí v sezóně 3:2. Verva přijela na led lídra bránit a v první třetině to bylo znát. Plzeňský odchovanec v brance Litvínova Pavel Francouz čelil 18 střelám a svůj tým v první třetině podržel. V p...

Již v tradičním čase přivítala včera na svém ledě Škodovka Vervu Litvínov a porazila ji potřetí v sezóně 3:2.
Verva přijela na led lídra bránit a v první třetině to bylo znát.

Plzeňský odchovanec v brance Litvínova Pavel Francouz čelil 18 střelám a svůj tým v první třetině podržel. V prvním dějství jsme branku neviděli a ani nějak zvlášť pohledný hokej.

Na začátku druhé třetiny dostala Plzeň šanci hrát přesilovku a tu hned využil Jan Kovář a dostal svůj tým do vedení. Své vedení Plzeň navýšila za necelé tři minuty ve vlastním oslabení, kdy si před Francouzem vyměnili puk Straka s Nicolasem St. Pierem a ten dostal puk za Francouzova záda.

A začal se hrát pěkný hokej. Verva musela svoji hru otevřít a výsledkem byl gól Trávníčka, který poslal před branku spíše nahrávku, ale byl to kontaktní gól na 2:1. Radost hostujícím, ale dlouho nevydržela. Ve 34. minutě našel Kovář na kruhu Ondřeje Kratěnu a ten opět vrátil indiánům dvoubrankový náskok.
Třetí třetina byla opět velmi aktivní na obou stranách. Francouz čelil 14. střelám indiánů a pořád držel naděje hostů na vyrovnání. To se stalo skoro možné ve 49. minutě, kdy Baláž za bránou oklamal naši obranu a snížil na 3:2.

Oba dva góly Vervy byly spíše náhodné a šťastné, než aby vznikly z nějaké pěkné akce. A tím si asi i Verva štěstí vybrala, protože i přes pekelný tlak při hře bez brankáře, kdy točila naše obránce před Markem Mazancem, gól nedala a nechala všechny body v Plzni.

Litvínovský trenér Vladimír Jeřábek v po zápasovém rozhovoru přiznal, že Plzeň hraje výborně a že byla nad síly Vervy.