Je Plzeň vaše srdcové město? Na vyplnění dotazníku mají Plzeňané poslední dny

Do pátku 7. června mohou ještě Plzeňané vyplňovat dotazník, v němž se jich zástupci města ptají na názory a spokojenost s životem v Plzni.

uniwebwebynamiru2018

Lidé se mohou vyjádřit k dění ve městě, kvalitě životního prostředí, jak jim vyhovuje plzeňská městská hromadná doprava, či ke své spokojenosti s fungováním úřadů. S jejich odpověďmi a podněty bude krajská metropole pracovat.

„Informace, které se z dotazníku dozvíme, neskončí někde v šuplíku, ale budeme z nich vycházet při plánování dalšího rozvoje města. Zároveň si chceme ověřit, zda a jak se posunulo vnímání života v Plzni v očích Plzeňanů za poslední roky. Proto zjištěné výsledky porovnáme s tím, jak se ke stejným tématům vyjadřovali občané v průzkumu, který jsme prováděli v roce 2015 při přípravě Strategického plánu města Plzně,“ říká Irena Vostracká, ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně.

V dotazníku mohou občané narazit na otázky z širokého spektra oblastí. Vyjádřit se tak mohou i k bezpečnosti ve městě, ke kvalitě sociálních služeb či k dostupnosti škol a školek. Zároveň je možné dát zástupcům města najevo, jak jsou lidé spokojeni s úrovní komunikace města se svými občany nebo třeba k dostupnosti kulturního a sportovního vyžití.

„Z výsledků průzkumu z roku 2015 jsme vycházeli při stanovení vize a strategických cílů pro další roky. Tyto cíle se nyní snažíme naplňovat prostřednictvím každoročních akčních plánů. Zároveň je však potřeba kontrolovat, kterým směrem se názory a potřeby občanů v uplynulých letech vyvinuly a zda vycházíme ze správných informací, či zda je případně potřeba něco upravit,“ dodala Irena Vostracká.

Průzkum mezi občany probíhá prostřednictvím elektronického dotazníku, který najdete na webu města www.plzen.eu nebo na webu www.ukr.plzen.eu.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 5.6.2019 09:070 +
 
Kamiq

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018