Plzeň má bod, s Teplicemi remizovala 2:2

Fotbalisté Plzně remizovali ve druhém kole první ligy 2:2 s Teplicemi, které dokázaly dvakrát smazat jednogólové manko. Diváci se ještě ani nestihli pořádně usadit a domácí již ve druhé minutě oslavovali vedoucí branku. Individuální průnik z vlastní poloviny předvedl Limberský, jehož tečí zpoma...

Fotbalisté Plzně remizovali ve druhém kole první ligy 2:2 s Teplicemi, které dokázaly dvakrát smazat jednogólové manko.
Diváci se ještě ani nestihli pořádně usadit a domácí již ve druhé minutě oslavovali vedoucí branku. Individuální průnik z vlastní poloviny předvedl Limberský, jehož tečí zpomalenou střelu ještě Grigar vyrazil, na dorážku dobíhajícího Jiráčka už ale zareagovat nemohl. Hosté se oklepali překvapivě rychle a plzeňský brankář Ticháček jen s obtížemi chytil nenápadnou hlavičku Vachouška. Nedůrazní domácí obránci nebrali toto varování vážně a v sedmé minutě je už Vachoušek potrestal gólem. Zblízka usměrnil šikovně do sítě Rosův přízemní centr z levé strany.

Divoký úvod pokračoval a o čtyři minuty později hráči Viktorie opět vedli. Petržela s Horváthem rozehráli po rohu signál, který zakončil střelou z hranice šestnáctky o levou tyč Lecjaks. Bezchybná defenziva Teplic z prvního kola byla pryč a Plíškovi svěřenci museli dát přednost ofenzivnějšímu pojetí. Pozadu nezůstali ani domácí a po čtvrthodině hry dvakrát zahrozili ze standardek. Pokusy Hájovského a Rady ale skončily mimo teplickou branku.

Ze standardních situací hrozili i hosté a Ticháček musel vyrazit Stožického ránu mířící pod břevno. Plzeň před pauzou výrazně zvolnila a navíc začala chybovat v kombinaci, čehož Teplice využily k náporu. Po zblokovaném přímém kopu se dostal k dorážce Mareš, ale Ticháček jeho přízemní pokus pohotově vyrazil. Domácí brankář prokázal výborný reflex i ve 40. minutě proti Vondráškově nebezpečné hlavičce.

Po změně stran o poznání ubylo příležitostí, protože Plzeň začala pozorněji bránit. Hosté se sice tlačili dopředu, ale jejich akce často postrádaly moment překvapení. Plzeňští hrozili z brejků, po centru zleva ale trefil v 55. minutě Horváth z voleje pouze dobře postaveného Grigara. Z nadýchané přihrávky Lecjakse z levé strany se málem prosadili domácí po hodině hry. Střihavkovu následnou střelu bez přípravy vyrazil pohotově Grigar a dorážka Petržely letěla nad.

Západočechy mohl definitivně uklidnit v 70. minutě Petržela, který po rychlém přečíslení běžel sám na Grigara, zakončení ovšem nezvládl a přestřelil. Neproměněné šance litovali domácí o čtyři minuty později, kdy po přímém kopu Vidličky z 25 metrů let balonu mírně tečovala zeď a bylo vyrovnáno. Otřesené domácí mohl dorazit šest minut před koncem střídající Mahmutovič, jehož pokus po špatném odkopu Lecjakse vleže vyrazil Ticháček.

Plzeňský trenér Pavel Vrba vyzdvihl kvalitu utkání, mrzela ho ale zbytečná zaváhání před inkasovanými brankami. "Naše ofenziva je slušná, ale dostáváme dost gólů, což nás sráží," posteskl si. "Vstup do zápasu nám vyšel na sto procent. Pak ale přišly naše chyby. Neměli jsme dopustit tak brzké vyrovnání. Poté jsme se dostali opět do vedení. V závěru poločasu měly Teplice opticky více ze hry, ale už jsme to do přestávky ukopali," prohlásil Vrba.