Plzeňákům vzal na Bazalech body Zeher

Fotbalisté Viktorie Plzeň poprvé v sezoně prohráli. V zápase 3. kola Gambrinus ligy nestačili na baník Ostrava, který vyhrál 1:0 gólem Zehera z 84. minuty. Baník strávil úvodní dvacetiminutovku v mírné převaze. Neuwirth se už po třech minutách na malém vápně zavěsil do vzduchu, ale Lukešův centr...

Fotbalisté Viktorie Plzeň poprvé v sezoně prohráli. V zápase 3. kola Gambrinus ligy nestačili na baník Ostrava, který vyhrál 1:0 gólem Zehera z 84. minuty.
Baník strávil úvodní dvacetiminutovku v mírné převaze. Neuwirth se už po třech minutách na malém vápně zavěsil do vzduchu, ale Lukešův centr hlavou nedokázal stlačit mezi tyče.

I když domácí lépe kombinovali, na plzeňskou obranu nic nevymysleli. Ani soupeř ale v prvním poločase nenaplnil pověst ofenzivního celku. Na polovině Baníku se příliš neprosadil.

V závěru poločasu Baník znovu přitlačil. Lička ve 32. minutě srazil míč za plzeňskou obranu Zeherovi, který však z těžkého úhlu trefil nohu gólmana Daňka. Oba si to se stejným výsledkem zopakovali o čtyři minuty později. Ostravští se soupeři dostali do týla po rychlém brejku z pravé strany, ale volej Zehera po Mičolově přihrávce našel jen ruce připraveného Daňka. A domácím to nevyšlo ani napotřetí. Mičola mohl jít sám na branku, zastavil ho však sporný ofsajd, po němž Bazaly spílaly asistentu sudího Teuberovi.

Viktoria převzala aktivitu v úvodu druhé půle. Vytvořila si územní převahu, ale znovu bez efektu ve finální fázi. Bojovný zápas vůbec nenabídl moc příležitostí. Baník odvážnější hry protivníka využil v 68. minutě k dalšímu brejku, Mičola si však na slabší levačce příliš dlouho chystal střelu a plzeňská obrana ji odvrátila.

Byť zajímavý souboj nepřinesl moc krásy, rozhodla ho fotbalová paráda. Lička šest minut před koncem posunul míč na roh pokutového území Zeherovi, který výstavním volejem obstřelil Daňka a vymetl "šibenici". Výsledek domácí bez komplikací před vlastní brankou ustrážili.

Hlasy po utkání:

Ostravu spasil v domácí bitvě s Plzní krásný gól Róberta Zehera, který zavěsil přesně z pravého rohu pokutového území. Podle trenéra Miroslava Koubka to nebyla náhoda. "Prospělo mu přesunutí na levou stranu po příchodu Strnada. On tam z toho prostoru mohl využít dobrou střelu, na tréninku to předvádí. Nebyla to náhoda," řekl Koubek.

Jeho tým se dnes prý na trávníku držel jedné klíčové zásady: trpělivého vyčkávání na rozhodující moment. "Naším heslem byla trpělivost. Věděli jsme, že kombinačně silná Plzeň nesmí dostat prostor. Zpočátku tam byla nervozita, některé akce lítaly vzduchem, k tomu jsem měl v poločase výhrady. Ve druhém poločase jsme se zvedli, přišla i kvalita," uvedl Koubek. Trápí ho však zatím ještě nepřesnosti ve finální fázi. "Tam bych si představoval lepší provedení, na řešení finální fáze ještě musíme popracovat," dodal ostravský kouč.

Plzeň na Bazalech zůstala dlužna své pověsti z úvodu ligové sezony. Trenér Pavel Vrba nebyl vůbec spokojen. "Baník vyhrál zaslouženě. My jsme se nedostali do žádné gólové příležitosti. Podali jsme dneska nejhorší výkon v této části sezony, když počítám i přípravné zápasy," nevymlouval se Vrba. Jeho tým se dnes prý ve hře neměl čeho chytit. "Baník byl po celý zápas lepší. Přehrával nás ve středu hřiště, byl agresivnější v osobních soubojích. My jsme bohužel nenavázali na zápasy, které jsme odehráli se Slováckem a Teplicemi," konstatoval Vrba.