Viktoriáni porazili Ústí 5:0 a vedou ligu o osm bodů

Fotbalisté Plzně vedou první ligu už o osm bodů. V 22. kole vyhráli na půdě Ústí nad Labem 5:0 a opět odskočili druhé Spartě. Poslední tým ligové tabulky zlomil dvěma góly v prvním poločase Bakoš a jeho spoluhráči si už zbytek zápasu vychutnali. Další tři góly si rozdělili Petržela, Bystroň a Ďuriš....

Z Plzně je to do Teplic sice skoro dvě hodiny autem, ale natěšené fanoušky Západočechů to zjevně neodrazovalo. Dorazilo jich několik set a nad hrstkou příznivců Ústí získali snadno hlasovou převahu.
A trvalo jen něco přes dvě minuty, než Plzeň vedla i na góly. Rychle rozehraný roh se dostal až před vápno k Jiráčkovi a jeho centr usměrnil do sítě zřejmě hrudí Bakoš.
Rychlý gól Plzni hodně pomohl, protože se skoro okamžitě zatáhla na vlastní půlku a čekala, co poměrně aktivní Ústečané předvedou. Moc toho nebylo, protože jejich akce jako už tradičně brzdily nepřesnosti. Nejblíže gólu byl hned v 5. minutě Krbeček, který se dostal přes brankáře Pavlíka k centru, ale sražený míč branku těsně minul. A pak už se Ústí k ničemu pořádnému nedostalo a několik střel zpoza vápna Pavlík v pohodě pochytal.
Plzeň se v první půli moc nenadřela, přesto se dostala do několika dobrých šancí a vedení ještě do poločasu pojistila. Pomohl jí k tomu i ústecký brankář Michal Vorel, který při odkopu zaváhal, nechal si přijít příliš blízko Bakoše a pak už jen sledoval, jak se odražený míč snáší za jeho záda a plzeňský útočník ho v pohodě doklepává do sítě.
Tentokrát Ústečané po gólu propadli zmatku a z přemíry snahy po vyrovnání nabídli Plzni hodně prostoru k brejkům. Ve chvíli, kdy už začínalo nastavení první půle, toho hosté využili: Rezkův centr z levé strany se dostal na vápno k nekrytému Petrželovi, který míč bez zaváhání napálil pod břevno.
Přestávka a třígólový rozdíl sejmuly z obou týmů nervozitu a najednou se hrál velmi pohledný fotbal a hra se přelévala ze strany na stranu. Okolo 60. minuty si připsal dva těžké zákroky Vorel, pak zase vychytal Dreksovu hlavičku z malého vápna Pavlík. Domácí se dokonce domáhali uznání gólu Stožického, který v 70. minutě uklidil do branky zpětný pas Krbečka, ale podle rozhodčích byl už míč mimo hru.
V závěru už chodily oba týmy do útoku hodně živelně a stranou nezůstávali ani stopeři. Vyplatilo se to plzeňskému Bystroňovi, který po Petrželově pasu z pravé strany pálil do odkryté branky. V poslední minutě si to samé vyzkoušel i Ďuriš, který uzavřel gólový účet svého týmu na pěti gólech.