Turbosoustrojí Doosan Škoda Power budou pohánět rafinerii v Peru

Společnost Doosan Škoda Power zvítězila v tendru na dodávku dvou bloků parních turbín o celkovém výkonu 110 MW pro nově budovanou elektrárnu v rafinerii státní společnosti Petroperú.

uniwebwebynamiru2018

Projekt výstavby elektrárny je součástí rozsáhlého projektu Talara Refinery Modernisation (TRM), jejímž cílem je modernizace a rozšíření rafinerie Talara na výrobu nafty a plynu, zpracování surové ropy a snížení produkce odpadu.

Projekt TRM má také snížit náklady za zpracování surovin a zajistit energetickou soběstačnost celého provozu. Pro plzeňského výrobce turbín je tento projekt důležitou instalací v segmentu průmyslových turbín v Latinské Americe.

„Díky vynikajícímu provoznímu výkonu našich turbín v elektrárnách v Mexiku, Kolumbii a Chile jsme pro společnost Petroperú důvěryhodným partnerem a díky tomu se můžeme stát důležitou součástí rozvoje energetiky v Peru,“ říká David Zeman, manažer pro Latinskou Ameriku ve společnosti Doosan Škoda Power.

Pro bezpečný a spolehlivý provoz v rafinerii musí turbíny DST-G20 s regulovanými odběry skloubit zejména vysoké vstupní parametry páry a náročné podmínky industriálního prostředí. Doosan Škoda Power pro EPC kontraktora, společnost Cobra Peru S.A., dodá dvě jednotělesová turbosoustrojí výkonové třídy 55 MW včetně generátoru, které budou kompletně navrženy a vyrobeny v plzeňském závodě. Doosan Škoda Power bude dále zodpovědná za zajištění technické asistence při montáži a následném uvádění do provozu. Podle plánu by měla být elektrárna v rafinerii Talara uvedena do provozu koncem roku 2019.

„Tento projekt je naše dosud největší instalace v segmentu industriálních elektráren v Latinské Americe. Potvrzuje skvělé renomé a vysokou technologickou úroveň parních turbín Doosan Škoda Power, a to nejen v sektoru ropného a plynového průmyslu. Opět jsme dokázali svou schopnost dodat mezinárodně konkurenceschopné a technologicky náročné produkty na klíč,“ dodává David Zeman.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Festival regionálních potravin Plzeňského kraje 2019

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018