Týden Tady a Teď od pondělka přinese dobročinný butik i souboj výtvarníků

Dobročinný butik, souboj výtvarníků, koncert, ale i odborná přednáška o byznysu s chudobou. To je jen část z akcí, které se uskuteční v rámci Týdne Tady a Teď od 16. do 20. října.

weby uniweb zprávy

Během akce plzeňská organizace představí veřejnosti svoji činnost a požádá o podporu - organizace shání dobrovolníky a přivítala by rozšíření okruhu dárců, kteří podporují její činnost.

Na všech uvedených akcích budou mít návštěvníci možnost se seznámit s činností organizace. „Chceme se s lidmi potkávat. Bavit se o smyslu, potřebnosti a přínosech naší práce. Velmi rádi bychom rozšířili tým našich dobrovolníků. Ti nám pomáhají s doučováním dětí z rodin, které mají nejrůznější sociální problémy. Cílíme i na nové dárce, kterým nabízíme členství v Klubu přátel,“ vysvětluje Miroslav Gažák, ředitel pořádající organizace. Dárci by podle něj měli pomoci ve stabilizaci činnosti organizace. Pořádaná akce neslouží jen k představení činnosti, výdělek z  Týdne s Tady a Teď podle ředitele směřuje právě na podporu práce s rodinami. A co že tedy návštěvníky čeká? 

„Hned v pondělí ráno začínáme stylovou snídaní v kulturním centru Papírna. Přijďte si prodloužit víkend,“ zve Miroslav Gažák. V Papírně organizace v pondělí naváže dobročinným butikem, který nabídne různorodé zboží. „Pokud si chcete pořídit originální šperk, pěkný kousek oblečení, anebo zajímavou knihu, přijďte do Papírny v pondělí odpoledne,“ vypočítává sortiment Miroslav Gažák.

V úterý bude program probíhat nejen v Papírně, ale i v družstevní kavárně Inkognito. „Odpoledne proběhne v Inkognitu veřejná přednáška, ve které se návštěvníci mohou seznámit s aktuálními výsledky výzkumu zaměřeného mimo jiné na fungování byznysu s chudobou. Večer pak bude patřit akci, na kterou se velmi těším. V Papírně se v uměleckém souboji setkají plzeňští mladí výtvarníci. Přijďte fandit, půjde o nevšední mix závažného tématu, umění i zábavy,“ vyzývá ředitel organizace.

Ve středu můžete zástupce organizace potkat na tradiční a u Plzeňanů velmi oblíbené Slam Poetry, na které se o přízeň diváků ucházejí improvizátoři. Na stejném místě ve čtvrtek proběhne odpoledne deskových her. „Na páteční večer jsme připravili koncert skupiny Tabasker v nedávno otevřené univerzitní kavárně Družba v centru města. Kapelu s větší energií budete hledat jen těžko,“ těší se na závěrečný večer Miroslav Gažák. 

Společnost Tady a Teď se zaměřuje především na osoby s nízkou kvalifikací, dlouhodobě nezaměstnané a zpravidla i etnicky stigmatizované či jazykově znevýhodněné. „Snažíme se dětem a rodinám pomáhat v překonávání překážek spojených se životem v sociálním vyloučení tak, aby mohli využívat standardní příležitosti, které jsou dostupné většinové populaci,“ vysvětluje cíle organizace Miroslav Gažák.


Komentáře

Váš komentář článku...

zprávytypos2018

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb